Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Žil jsem mezi malomocnými

68%
3 16
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Žil jsem mezi malomocnými
Autor:
Originální název: In the Sanctuary of Outcast

Nejnovější vydání:
Jota - 2010
ISBN: 978-80-7217-764-6
Počet stránek: 336
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 22x v přečtených
v knihovně 16x v knihovně
k přečtení 9x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Jota (2010) 978-80-7217-764-6 336

Lepra je choroba, která do dnešních dnů vzbuzuje mezi veřejností zděšení a odpor. Toto je pravdivý příběh novináře, který byl kvůli finančním podvodům odsouzen do vězení. Skončil v izolovaném areálu v Carville v Louisianě, kde se kromě trestanců nachází i poslední kolonie malomocných ve Spojených státech. Pacienti zde žijí odtrženi od vnějšího světa i od svých rodin, které mnohdy tají před okolím jejich existenci, aby i na nich neulpělo stigma děsivé nemoci. White, vynikající vypravěč a nositel řady novinářských ocenění, ve svém místy humorném a místy dojímavém vyprávění líčí neuvěřitelné zážitky v uzavřené komunitě vězňů, ošetřovatelů a pacientů, kde se jeho původní strach z nemocných postupně mění v porozumění, a dokonce přátelství. (Založil/a: I.Č.)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

geofre
80% 80% 80% 80% 80%
  28. 3. 2013, 16:26
Nejedná se vůbec o těžké čtení a tedy je možno knihu doporučit prakticky každému, kdo touží po děsivých reáliích, humorných okamžicích a náhledu do života v místech, kde bychom se asi nikdo nechtěli ocitnout...
Můj vztah k hlavnímu hrdinovy je asi nejlépe vyjádřitelný grafem funkce sinus. Číst jsem začal jako zcela nezaujatá a naprosto netušící, do čeho se pouštím, po pár stranách si mě hlavní hrdina získal na svou stranu, ale po jeho prvním vzpomínání na svůj život před uvězněním, kde byl nejlepší a nejdokonalejší a zcela zahleděný do sebe, mé sympatie vychladly, když však začal sám o sobě pochybovat a snažil se změnit a pomáhat pacientům, mé soucítění s ním opět vzrostlo atd. Z tohoto důvodu byly okamžiky, kdy jsem se od knihy nemohl odtrhnout, ale také chvíle, kdy jsem se jen pomalu prokousával sál a dál.
renen
40% 40% 40% 40% 40%
  14. 8. 2012, 7:55
Hlavní hrdina líčí svůj zhruba roční pobyt ve vězení. Jednalo se o věznici, která byla spojena s leprosáriem (místo pro pacienty postižené leprou). Tito pacienti mu pomohli podívat se na jeho dosavadní život z jiné perspektivy.

Otázkou ale zůstává nakolik je tento nový pohled autentický a co z toho je kalkul (viz např. pasáž, kdy se zmiňuje o své roli v tajném společenství na střední škole; u toho celkem mrazí, ale on to při tom zdá se nijak neodsuzuje...).

Trochu je taky škoda, že to veliké přátelství, které tam navázal s jednou paní, je nějak v pozadí a teprve až v závěru se lze nějak dočíst o tom, jaký ta paní měla na něj vliv. To je, myslím, škoda.

Ale jinak se to čte dobře, proto se to asi hodně prodávalo.