Světla a stíny Islámu

Světla a stíny Islámu Originální název: Světla a stíny Islámu

Knižní klub - 2007
ISBN: 978-80-242-1909-7

Knižní klub (2007) 978-80-242-1909-7 264

Autor, hovořící persky, podnikl řadu reportážních cest do oblasti Blízkého východu. Křesťanský a islámský svět se vzájemně ovlivňují - v tom dobrém i v tom špatném smyslu. Často se zdá, že stojí proti sobě. Jak se v té přemíře protichůdných informací orientovat? Břetislav Tureček, dobrý znalec tamějších poměrů, napsal strhující knihu o jednom z nejzajímavějších regionů naší planety. (Založil/a: Khalidah)

cyklokocovnik
  10. 10. 2015, 12:04
Vskutku velmi dobrá mravenčí práce za kterou stojí léta pečlivého sbírání informací do přesložité mozaiky, jakou je oblast Blízkého východu. Jako cestovatel oceňuji reportáže ze zapadlých koutů afghánských hor nebo íránského pohraničí s Pákistánem. Pan Tureček, jakožto rovněž pedagog, objasňuje čtenáři pro lepší pochopení již období vzniku islámu v 7. století a jeho pozdější rozvětvování do mnoha odlišných podob. Napůl cestovatelská reportáž, napůl učebnice. Záživný mix, který má pouze jednu vadu na kráse a tou je neustálé přeskakování od chudých pastýřů k vrcholné politice, z Libanonu do Iráku a od pašování ke kamenování, až nakonec po přečtení knihy zůstane pocit, že jsem se obohatil o mnoho nových informací, ani minutu jsem se nenudil, ale v hlavě mám teda pořádný guláš.
hokee
  11. 1. 2012, 10:27
výborná zajímavá knížka, měla jsem tu čest chodit na ZČU v Plzni také na přednášky pana Turečka v rámci předmětu Blízkovýchodní studia, klobouk dolů před autorem!