Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Poslední z amazonek

91%
5 17
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Poslední z amazonek Originální název: The Last of the Amazons

Nejnovější vydání:
BB art - 2003
ISBN: 80-7341-048-6
Počet stránek: 358
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 5x v oblíbených
v přečtených 21x v přečtených
v knihovně 6x v knihovně
k přečtení 17x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
BB art (2003) 80-7341-048-6 358

Steven Pressfield získal po světě nadšené čtenáře svých beletristických prací z antického Řecka. V románě Poslední z Amazonek dosáhl spisovatel nového vrcholu své tvorby, když znovu rekonstruoval zašlý svět ve vynikajícím literárním díle; potěší své věrné čtenáře a získá nové obdivovatele svým jedinečným a silným uměním oživovat minulost. V předhomérských dobách podnikl legendární athénský král Theseus (skutečná historická postava) námořní plavbu do země tal Kyrte, ,,svobodných lidí", národa hrdých bojovnic, kterým Řekové dali jméno Amazonek. Tyto ženy, jež k sobě navzájem lnuly jako spolubojovnice i jako milenky, nevěřily vychloubání Řeků o jejich civilizaci. Proto když velká válečná královna Antiope vzplanula láskou k Theseovi a uprchla s Řeky, mocný národ Amazonek povstal v hněvu. Poslední z Amazonek není jen mistrovsky podané vyprávění o válce a pomstě. Pressfield vytvořil řadu mimořádně životných postav od nezapomenutelné Selene, jež se sice poddala Řekům, ale zůstala nezkrotná, až po jejího milence Damona, athénského válečníka, který nakonec přijme za svůj divoký amazonský způsob života, až po vypravěčku Kostlivou, dívku z vybrané athénské rodiny, kterou Selene vychovala od narození a potajmu jí vštěpovala amazonské zásady, až po velkého Thesea, tragického krále, a šlechetnou královnu Antiope, jež pro Theseovu lásku zradila svůj lid, tal Kyrte. (Založil/a: Atheas)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Rumbelle
100% 100% 100% 100% 100%
  3. 8. 2015, 11:40
Velmi povedená kniha. Pan Steven Pressfield nám ukazuje konflikt mezi přírodou a stále rozšířenější civilizací. Bohužel všichni víme jak to dopadlo...
Irsibil
80% 80% 80% 80% 80%
  18. 1. 2014, 20:20
Velice podařená kniha. Oceňuji, že v ní byla obsažená mnohá fakta, bohužel jsem se ale právě kvůli nim do knihy nezačetla až tak, jak mívám ve zvyku. Pan Pressfield má svůj osobitý styl psaní a vždy mi chvíli trvá než si na něj zvyknu, ale to knize rozhodně neubírá na zajímavosti. Moc se mi líbil kontrast mezi přírodou a civilizací. Celou knihu jsem se nemohla rozhodnout, které straně "fandit" :-)