Dějiny Dánska

Poprvé vydáno celosvětově: 2000

Nakladatelství Lidové noviny - 2007
ISBN: 978-80-7106-908-9

Nakladatelství Lidové noviny (2007) 978-80-7106-908-9 428

Kniha vyšla na konci roku 2007 jako součást edice DĚJINY STÁTŮ. Jde o překlad dánského originálu, protože v Česku zatím žádný historik publikaci o historii Dánska nenapsal. Knihu napsalo sedm dánských historiků v čele s editory. Autoři řeší dějiny Dánska spíše ze sociologického a hospodářského hlediska, seznamují čtenáře s životem Dánů a stručně se dotýkají dějin Norska, Islandu, Grónska a Faerských ostrovů, jelikož tyto země byli v určitých obdobích pod nadvládou dánských panovníků. Překlad je doplněn kapitolami o dánské vědě, literatuře, hudbě, kinematografii a česko-dánských vztazích. (Založil/a: Faeřan)

dejw
  23. 6. 2013, 15:59
Knihu jsem četl, abych získal základní znalosti o dánských dějinách a to se beze zbytku povedlo. Podle mého soudu je však místy nudná, příliš podrobná a pro čtenáře, který není zasvěcen do dánských souvislostí může být i ne zcela pochopitelná. Přesto doporučuji každému, kdo má o tuto tematiku zájem.