Aristokrat

Originální název: Aristokrat

Paseka - 2010
ISBN: 978-80-7432-051-4

Paseka (2010) 978-80-7432-051-4 308

Publikace zachycuje osudy člena významného českého šlechtického rodu na pozadí politických a společensko-sociálních událostí dvacátého století. Život Zdeňka Sternberga byl bohatý na změny a události – nejprve žil v zámeckém prostředí obklopen služebnictvem, ale po konfiskaci rodinného majetku se ocitl v sociálním suterénu. Během vojenské prezenční služby byl jakožto třídní nepřítel přidělen k pomocnému technickému praporu a pracoval jako horník v dole. Zažil první republiku, druhou světovou válku, pražské květnové povstání, léta komunismu i život v emigraci. Nedlouho poté co odešel do penze, jej čekala další převratná změna: restituoval majetek a vrátil se do míst svého mládí a svých předků, na středověký hrad v Českém Šternberku. (Založil/a: y0p)

vladislaus
  2. 1. 2014, 15:43
To už je má čtvrtá kniha od Votýpky, kterou jsem o české šlechtě přečetl a opět se mi líbila. Votýpka je dobrý a laskavý vypravěč. Z jeho knih si o šlechtě uděláte dobré mínění.