Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Peklo pro zvané

80%
4 11
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Peklo pro zvané Originální název: Devil May Care

Nejnovější vydání:
XYZ - 2008
ISBN: 978-80-7388-059-0
Počet stránek: 276
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 1x v oblíbených
v přečtených 14x v přečtených
v knihovně 10x v knihovně
k přečtení 2x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
XYZ (2008) 978-80-7388-059-0 276

James Bond si užívá dovolenou, kterou mu dal M. Ten se ale obává, zda James už není dlouholetou náročnou službou vyčerpán, a tak mu zkrátka dal několik měsíců na odpočinek a rozmyšlenou, zda chce u tajné služby zůstat. Agent 007 se výletuje na různých místech Evropy, v Paříži, Římě… Do cesty se mu připlete půvabná mladá žena Scarlett. Chvíle klidu jsou však nečekaně přerušeny. M zadává Bondovi úkol, týkající se jistého zlouna jménem Gorner. Pan Gorner by měl být šéfem farmaceutické firmy produkující léčiva. Ve skutečnosti se ovšem chystá k nějaké vážné akci. Gorner je vysoký “východní” typ, jeho levice je deformovaná a má opičí podobu, proto na ní nosí většinou rukavici. Jeho šoférem a asistentem je Chagrin, člověk bez citu, schopný všeho... Netuší ale, jakou pro něho bude Bond překážkou... (Založil/a: Greg)

(více)  

Štítky

více  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

huttershofen
60% 60% 60% 60% 60%
  4. 3. 2014, 18:20
Mé první setkání s něčím, čemu by se dalo říct literární revival. Jako jít na revival Beatles. A nutno říct, dobrý revival Beatles. Faulks Fleminga imituje bravurně. Skoro až příliš, Faulks si přečetl v řadě všechny bondovky, které mají tenkou chronologickou nit a připsal další pokračování. A jeho vzor mu pomáhá velmi věrně - padouch svým vztahem k Anglii nápadně příbuzný tomu z Moonrakerovi, tenisový zápas s úskoky padoucha je přes kopírák golf z Goldfingera. Souboj ve vlaku jako by vypadl z Srdečných pozdravů z Ruska. Vznášedlo, jehož místní obyvatelé považovali za jakési zvíře, hmmm... že by Dr. No? Ale konec konců Fleming se taky občas opakoval. Čtenář téhle knížky musí přistoupit na hru, hraní si na Bonda, a Faulks ji hraje velmi dobře.
cheyene
80% 80% 80% 80% 80%
  2. 5. 2013, 23:48
Faulks píše bondovku opravdu ve stylu Iana Fleminga. Chvílemi jsem úplně pozbýval dojmu, že kniha má jiného autora, než legendárního otce 007. Kladně hodnotím příběh, ale také návaznost na poslední flemingovku a též řadu odkazů na starší příběhy Jamese Bonda. V prvních třech kapitolách je oněch odkazů však tolik, až to působí poněkud lacině - snaha navodit za každou cenu dojem, že je to stále ten stejný 007, který se ničím neliší od toho starého. Počátek knihy má také značnou dávku humoru, který známe zejména z bondovek filmových, tudíž chvílemi mi 007 dost připomínam filmového Bonda. Trochu mi vadilo, že si James Bond dovolil docela dost šprýmovat před M a dokonce si v jeho přítomnosti bez svolení zapálil cigaretu. To by si za Fleminga nedovolil. Jinak jde však o velmi dobré, zábavné, poutavé a napínavé navázání na tradiční knižní bondovky.
Košoun
60% 60% 60% 60% 60%
  30. 6. 2013, 17:11
Knihu bych stručně označil jako "dobrou". Čili za 3. Je to už déle, co jsem ji přečetl, ale nezanechala ve mě nic pamětihodného. Ale rozhodně jsem se při čtení nenudil, a to je asi hlavní.
Greg
100% 100% 100% 100% 100%
  26. 7. 2010, 13:18
Faulks dokazuje, že podtitul knihy "Ve stylu Iana Fleminga" je zcela oprávněný. Příběh je strhující a napínavý od začátku až do konce, přesně takový, jaký má James Bond být.