Vrcholy a údolí

Vrcholy a údolí Originální název: Peaks and Valleys

Ikar - 2010
ISBN: 978-80-249-1382-7

Ikar (2010) 978-80-249-1382-7 112

Příběh mladého muže, jež musí ujít strastiplnou cestu, než dosáhne toho, po čem touží.

Podobenství plné laskavého pochopení a moudrosti vypráví příběh mladého muže z údolí, který dlouhá léta toužebně hledí k okolním vrcholkům. Jednou překoná malomyslnost a strach, vypraví se nahoru a tam potká starého muže. Toto setkání navždy změní celý jeho život. Zpočátku si mladý muž neuvědomuje, že mluví s tím nejvyrovnanějším a nejúspěšnějším člověkem široko daleko, avšak po řadě rozhovorů získá nový pohled na svět i zkušenosti a dospěje k převratnému poznání.
Pochopí, jak podivuhodné principy a praktické nástroje, které se od starého muže naučil, správně uplatnit v dobrých i zlých časech, aby sám dosáhl trvalé vyrovnanosti a štěstí a není stále ve vleku okolností.
Nyní můžete i vy podniknout stejnou pouť na svůj osobní vrchol a objevit zákonitosti smysluplného života.

Přeložila Marcela Dohnalová (Založil/a: Halalí)

Luciiies
  12. 7. 2012, 21:14
ze začáku mě kniha bavila (dobrý nápad), ale posledních asi 45 stránek jsem přečetla jen abych ji dočetla, už to bylo pořád takové stejné a dokola...možná, že kdyby si ji člověk přečetl ještě jednou v tíživé situaci (údolí) dala by mu víc