Krvavý slib

Domino - 2014
ISBN: 978-80-7498-009-1

Domino (2014) 978-80-7498-009-1 368
Domino (2010) 978-80-7303-547-1 368

Život Rose Hathawayové nebude už nikdy stejný. Po nelítostném útoku na Akademii zemřelo hodně Morojů i dhampýrů. Ti, kteří přežili, jsou na tom ještě hůř: musejí se vyrovnat se smrtí kamarádů. A Rosin krk nyní zdobí tetování, které všem zvěstuje, že zabila bezpočet Strigojů.
Jen jedna oběť je však důležitá… Dimitrij Belikov. Rose podstoupila bolestnou volbu, opustila Akademii i svou nejlepší kamarádku Lissu, poslední žijící dragomirskou princeznu, a vydala se pronásledovat muže, kterého miluje. Musela dojít až na kraj světa, aby Dimitrije našla a mohla tak splnit krvavý slib, který mu dala. Až ale nastane okamžik rozhodnutí, bude Dimitrij stále chtít, aby ho raději zabila, než aby žil jako stvůra?
V sázce je teď úplně všechno. Zranitelná a osamocená Rose se ocitá ve světě, který je pro ni stejně neznámý jako nebezpečný. Najde v sobě dost sil, aby Dimitrije zničila? Anebo se obětuje ve jménu nesmrtelné lásky? (Založil/a: nikusha)

anishta
  21. 7. 2014, 12:12
Předchozí díly se mi taky líbily víc, ale závěr knihy byl skvělý (útěk, zlá Avery, atd, atd). Celkově se mi to líbilo.
PeťkaW.
  26. 10. 2014, 13:21
Trochu mě zarazily komentáře o tom, že předchozí díly byly, v porovnání s tímto, lepší. Naopak si myslím, že autorka udělala moc dobře, že děj přesunula po 3 knihách do jiného prostředí. Příběhu pomohlo i přidání nových postav, a to jak kladných, tak i záporných. Kdyby se držela předchozích rámců, začal by celkový dojem působit už okoukaně a nudně. Takhle se čtenářova pozornost obrátila k nové zemi, novým charakterům a čtení dostalo nový elán. Celkově na mě Krvavý slib působil mnohem propracovaněji a promyšleněji. Hlavní hrdinky mě sice v určitých částech děje neskutečně rozčilovaly svým chováním, ale dalo se to přetrpět. Navíc dostatek akce, humoru a napětí tyhle drobné nedostatky hravě vyrovnal. Jsem upřímně zvědavá na další díl, i když se mi trochu nelíbí, jak se autorka pořád vrací k Viktoru Daškovi, coby hlavnímu záporákovi. Přijde mi, že jeho postava už toho nemá moc co nabídnout... ale kdo ví, nechám se překvapit.
Lucianna
  2. 8. 2014, 17:27
První díl jsem takhle moc neprožívala. Jelikož jsem si myslela ,že to bude další upírská sága. Takže když jsem četla další díly, tak jsem se dostávala víc a víc do děje. Teď už jen doufám, že to dobře dopadne s Dimitrijem, protože jeho jsem si nesmírně během všech dílu oblíbila:-)
Lucy Sisk
  20. 6. 2012, 14:47
Nemohla jsem se dočkat, až si přečtu co se stane po znovushledání Rose a Dimitrije. Splnilo to mé očekávání a stejně jsem byla i tak trochu v šoku. Tenhle díl se mi líbí asi nejvíc, protože se dějová linka převedla do Ruska, a tak jsem se nevědomky o Rusku dozvěděla další zajímavosti. Další důvod, proč se mi 4. díl líbí je, že Rose se po takové zkušenosti stane více dospělešjí.
Vikyna
  19. 4. 2013, 22:21
Oproti předchozím dvěma dílům mně tento přišel o něco slabší, přesto si ale stále udržuje vysokou úroveň celé série. Putování Ruskem v první polovině knihy mi přišlo až moc utahané, ale připisuji "nadupaným" akcím na konci předchozího dílu, který tak nastavil laťku hodně vysoko. Celkově jsem po přečtení spokojená a nažhavená na další díl :)
včelka
  3. 2. 2012, 13:13
Další velmi dobrá knížka.Líbilo se mi jak Rose pátrá po Dimitrim.A setkání s jeho rodinou se do knížky moc hodilo.Také mě zaujalo jak ze začátku Rose Dimitrimu vzdoruje,ale bohužel Strigojí sliny vzaly za své.Také jsem nemohla uvěřit tomu,že ho probodla.Prvně jsem byla v šoku a když na konci kostala balíček s kůlem byla jsem v šoku ještě víc.Opravdu podařený díl.
ideal_alien
  13. 2. 2016, 20:08
První polovina tohoto dílu byla celkem zdlouhavá, pak se to sice trošku rozjelo, ale přesto zaujímá Krvavý slib z těch čtyř dílů zatím poslední místo.
Trina1
  16. 4. 2014, 15:22
Dee-Dee
  12. 9. 2013, 18:09
Druhá půlka série se mi celkově líbila víc než ta první. Tento díl mi připadal zajímavý, to, jak Rose sama putovala, aby našla Dimitrije, mě přímo nedchlo. U tohohle dílu už jsem Rose začala mít ráda, protože se změnila. Vážně skvělé!
yanniss
  28. 9. 2012, 22:44
Krvavý slib se mi taky hrozně moc líbil, i když musím říct, že mi tam trošku vytáčela Rose. Rose jsem měla celou sérii ráda, ale když byla s tím Dimitrijem na tom pokoji, tak mě opravdu vytáčela. A však si myslím, že to byl jeden z nejlepších konců. Nemohla jsem uvěřit, že knihu jenom čtu. Kniha mě vtáhla do děje tak moc, že jsem si skoro myslela, že to prožívám já.
jarcaburca
  23. 10. 2010, 16:16
Každý díl VA je prostě skvělý. Vampýrskou akademii jsem si koupila po tom, co jsem dočetla Stmívání, abych měla dál co číst. Podle mě, tato série knih Stmívání dokonce o něco předčila. A tento díl- nabrečela jsem se hodně, ale v některých částech jsem se také zasméla, takže se mi moc líbil. Získal si mě hlavně tím, že se část příběhu odehrává v Rusku. Dostalo mě, že děj není zasazen jen do USA, ale taky konečně do Evropy. A navíc se ruštinu učím jako druhý cizí jazyk, tak jsem si alespoň zapřemýšlela, jak by se ty jednoduché věty Rose řekly správně... potěšilo mě to a JSEM NAPROSTO SPOKOJENÁ
katheriin
  28. 2. 2014, 22:58
Co mi přijde divné je, že dhampýři nemají na výběr a musí se stát všichni strážci. Vůbec neprotestují proti takovému útlaku, vždyť nemůžou žít svůj život, studovat vysokou, ani mít rodinu. Teda můžou si udělat nějakého "bastarda" s Morojem, ale téměř nikdy se nevezmou, takže se ta žena musí přidat ke "krvavým děvkám". Navíc většina Morojů se kouká na dhampýry zvrchu. Přitom umějí kouzlit a dokázali by se ubránit i sami. Jenom jsou líní a slabí.

Navíc dhampýři jsou silnější, takže proč by se měli sakra podvolovat nějaké slaboučké rase? Znáte rčení, že přežije silnější? Tahle věc mi zkrátka vůbec nejde do hlavy!

A ještě mi není jasná jedna věc, proč Viktor nutil Lissu, aby ho léčila, když má bratra, který je taky uživatel éteru? Nedává to moc smysl!
Barborelka
  24. 5. 2011, 16:56
Tak tohle byl podle mě nejlepší díl celé série. Když jsem ji četla srdce mi dělalo kotrmelce. Neskutečně napínavé. Uff, a jak Rose na konci shodí Dimitrije z mostu to je fakt mazec. A ten dopis měla jsem husinu po celém těle....
Wajny
  27. 10. 2015, 18:33
Perfektní! Nejvíce se mi líbili pasáže, kde Rose vzpomínala na Dimitrije, také jsem uvítala změnu prostředí - poznávání a prozkoumávání nové země. Na knize se mi líbilo, že byla celá protkaná akcí a novými lidmi. Ten konec mě nadchnul a jdu hned na další díl! 5*
Janicza
  10. 10. 2015, 17:40
Tenhle díl jsem zhltala ani nevím jak, přiznám se bez mučení, že jsem několikrát docela přeskakovala, docela mě unavovalo to, jak byly vysvětlovány různé události z dřívějších dílů - je to fajn pro připomenutí, a člověku to asi ani tak nevadí, když čeká rok na další díl, ale pokud to čtete skoro všechno zaráz, je to na palici!
Nicméně setkání s Belikovými pro mě byl velmi krásný úsek, stejně jako Rosin návrat k "příčetnosti" to jsem nemohla odtrhnout oči od stránek. Četlo se to skvěle, hlavně pasáže s Dimitriem... Nepřestalo mě udivovat, jak autorka naprosto změnila jeho charakter (což bylo vzhledem k okolnostem nevyhnutelné) a taky sílu Rose. V tomhle díle, jsem ji začala bezmezně obdivovat! A pak taky její návrat k Lisse a na konci šokujicí vzkaz s radou... Za mě jeden z nejlepších!
Lomeril
  14. 9. 2010, 20:22
Krvavý slib udržuje kvlitu celé série. Opět představuje celou paletu velice plastických postav od čarodějnicovité babičky přes typickou domácí paničku, naivní puberťačku, neochotnou alchymistku, intrikánskou princezničku až po upířího gangstera. Kniha se štěpí do dvou dějových linií, takže se dočkáme hned dvou finálí a jedno lepší než druhé. Při jednom jsem brečela a dodnes, kdykoliv slyším písničku Alexandra leaving nebo Thousand kisses deep od Leonarda Cohena, které jsem při čtení poslouchala, vybaví se mi most přes Ob. Doporučuji všem milovníkům fantasy romantiky. To, co mi chybělo ve Stmívání, jsem našla ve Vampýrské akademii.
Candyi
  21. 3. 2016, 15:02
S touhle knihou ze série mám už trochu problém. Byla sice pořád dost dobrá na to abych jí dala *****, ale přece jenom musím poznamenat, že to celé začalo být únavné, když byla Rose u Dimky :/
Kirsty
  12. 12. 2012, 19:50
Miluju všechny díly Vampýrské akademie :* a úplně jsem si zamilovala všechny postavy (nejvíc ale Rose a Dimitrije) :D škoda že neexistuje pokračování docela by mě zajímalo jak to s nima dopadne a jestli Dimitrij a Rose ještě někdy uvidí jeho rodinu na Sibiři a jestli ho jeho rodina příjme a hlavně jestli Viktoria(Dimitriova sestra) přijme Rose....
Monííí
  2. 4. 2012, 9:56
Tak tenhle díl se mi líbil asi nejvíc. Je v něm hodně emocí a úžasné scény, akce....uau! Dojemný konec 3.dílu mě teda fakt zaskočil! Prostě tahle sága je moje top!
immorcat
  18. 7. 2011, 17:01
Nejlepší díl celé série. Napětí, akce, láska, čest, dokonalý děj i závěr. U mě naprostá spokojenost a čtením probděná noc. A vůbec se za to nestydím (:
Richelle
  20. 1. 2011, 18:26
Naprostá spokojenost! Měla jsem několik tipů, jak děj skončí, ale ten originální předčil všechny ostatní... Dokonalost! Rozhodně doporučuji všem nadšencům i nenadšencům přečíst!
nikdo
  10. 11. 2010, 14:54
Nejjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj díl a všechny jsou neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej Je to naprosto ůžasný
Já jsem taky brečela. Už se těším až vijde další díl. nevýte náhodou kde kdou na internetu číst knížka online??????
Moc bych to potřebovala vědět ( předem děkuji )