Spoutáni magií

Domino - 2014
ISBN: 978-80-7498-010-7

Domino (2014) 978-80-7498-010-7 355
Domino (2010) 978-80-7303-569-3 300

Dimitrij dal Rose poslední šanci, aby se rozhodla. Její volba však byla špatná…
Po dlouhé a strastiplné cestě na Sibiř, kam se vydala hledat milovaného Dimitrije, se Rose vrací na Akademii svatého Vladimíra, ke své nejlepší kamarádce Lisse a ostatním. Maturita se rychle blíží a dívky se už nemohou dočkat opravdového života za železnou branou Akademie. Avšak Rose stále s bolestí v srdci vzpomíná na Dimitrije, kterého přes všechno zlé nedokáže přestat milovat.
Nedokázala ho zabít, když dostala šanci. A v blízké budoucnosti se možná začnou naplňovat její nejhorší sny: Dimitrij ochutnal její krev a Rose v hloubi duše ví, že ji pronásleduje. Přesto se stále nevzdává naděje na Dimitrijovu záchranu – otázkou ovšem zůstává, jestli se jí ho podaří zachránit dřív, než ji Dimitrij zabije a promění ve Strigojku. Bude jejich láska opravdu věčná? (Založil/a: nikusha)

anishta
  20. 8. 2014, 15:50
Celkem dobrý začátek, střední část nic moc, ale konec je skvělý a dokáže hodně navnadit na další díl. Jsem hodně zvědavá na ukončení série.
PeťkaW.
  9. 11. 2014, 18:24
Další skvělé pokračování. Příběh se hezky vyvíjí a pomalu graduje. V knize je mnohem víc akce, než v v předchozích dílech, rozvíjí se další zápletky, takže čtenář ani nemá čas začít se nudit. V tomhle díle mi Rose přišla svým chováním trochu otravná, ale dalo se to přežít a patřilo to víceméně k ději. Jsem zvědavá, v jakém duchu se ponese závěrečný díl, i když konec je, podle mého názoru, už tak nějak daný :)
Lucy Sisk
  20. 6. 2012, 17:40
Moje reakci při čtení byly velmi zarážející. Wow. Páni. No teda, no teda, no teda. Nečekala jsem rozhodně takové pohnutí, ale tenhle díl byl sám o sobě hodně překvapující. V jednu chvíli to vypadá tak, pak stačí pár neopatrných slov a vše je rázem jinak. Autorka ví, jak si pohrávat se čtenářem.
Vikyna
  9. 5. 2013, 17:35
Tento díl mně nevtáhl tolik do děje, jako díly předchozí. Na můj vkus v něm bylo až moc "bezakčního tlachání". Předchozí díly nadupané akcí zkrátka nasadily laťku příliš vysoko a tento díl jim nestačil.
včelka
  3. 2. 2012, 13:19
Další krásná knížka.Jako pokaždé mě Richelle překvapila,že proměnila Dimitrije zpátky na Dhampýra.Ze začátku mi rvalo srdce když Dimitrij pořád dokola říkal,že s Rose nechce být.Opravdu mě překvapilo jak obvinili Rose z vraždy královny.Ale jinak skvělá knížka.
ideal_alien
  13. 2. 2016, 20:09
Zatím nejslabší díl z celé upírské ságy. Ale přece jenom je tento díl zajímavý a dozvídáme se v něm spoustu zajímavostí.
Lerenika
  16. 2. 2011, 16:04
Co k tomu říct? Další úžasný díl od úžasné spisovatelky. Dimitrij mě v tomto díle trochu zlobí, ale nakonci se nakonec polepšil. Naprosto strhující čtení, které nebudete chtít dát z ruky,... mě to ale naprosto vyhovovalo. Jestli ste si to ještě nepřečetli, tak neváhejte! Těším se už na další díl, sice poslední, ale slyšela jsem, že bude stát za to.
Trina1
  18. 4. 2014, 17:38
Super díl, od začátku až do konce mě to bavilo a celou tu dobu jsem byla napjatá, jak to dopadne. Jen je mi líto Adriana, Rose je v tomto ohledu trošku potvora.
Dee-Dee
  12. 9. 2013, 18:12
Spoutání magií mi oproti předchozímu dílu přišel slabší, ale vážně jen o trochu. S Rose už jsem se sžila a měla ji ráda. A také mám ráda Adriana a docela mě mrzí, jak ho Rose pořád využívá. Ale chápu ji, asi bych to tak také dělala. Jinak, VA je vážně skvělá série, ačkoli není má nejoblíbenější :)
yanniss
  28. 9. 2012, 22:42
V této knize se toho stalo tolik, že jsem ze čtení byla vážně nadšená a od knížky mi dělalo velké problémy se vůbec odtrhnout. Určitě povedený díl ze série,který mě opět utvrdil v tom, že VA je opravdu nádherná série.
katheriin
  28. 2. 2014, 22:58
Co mi přijde divné je, že dhampýři nemají na výběr a musí se stát všichni strážci. Vůbec neprotestují proti takovému útlaku, vždyť nemůžou žít svůj život, studovat vysokou, ani mít rodinu. Teda můžou si udělat nějakého "bastarda" s Morojem, ale téměř nikdy se nevezmou, takže se ta žena musí přidat ke "krvavým děvkám". Navíc většina Morojů se kouká na dhampýry zvrchu. Přitom umějí kouzlit a dokázali by se ubránit i sami. Jenom jsou líní a slabí.

Navíc dhampýři jsou silnější, takže proč by se měli sakra podvolovat nějaké slaboučké rase? Znáte rčení, že přežije silnější? Tahle věc mi zkrátka vůbec nejde do hlavy!

A ještě mi není jasná jedna věc, proč Viktor nutil Lissu, aby ho léčila, když má bratra, který je taky uživatel éteru? Nedává to moc smysl!
Barborelka
  24. 5. 2011, 17:04
Dneska jsem dočetla 5.díl a naprosto z celé serie nemůžu.Serie je nabitá tajemnem, akcí, napětím, láskou, flirtováním. Tak ted jen čekám na prosinec, kdy vyjde poslední díl. 6 si nadělím 6 pod stromeček.
Lomeril
  1. 3. 2011, 13:45
Musím přiznat, že jsem zklamaná a Spoutáni magií je na mém žebříčku VA až úplně dole. Paní Meadová provádí úctyhodnou verbální gymnastiku, jen aby Rose mohla dostat svého Dimku zpátky (završeno v Poslední oběti). Scéna s vězením Tarasov mi silně připomínala Relikvie smrti, kde Harry získal viteál, kdykoliv se rozhodl. Jediný, kdo opět nezklamal, byl Adrian Ivaškov a jeho maminka (Snaž se mu nezlomit srdce, až přijde ten čas.)
Nikk
  5. 3. 2012, 17:01
Knížka vůbec nezklamala, stejně jako v předchozích dílech. Při čtení jsem si samou nervozitou kousala nehty, ale musím říct, že mě Dimitrij poněkuď štval s tím, že nechtěl Rose vidět. Ke konci se však stalo něco nádherného, Dimitrij ukázal, že mu na Rose nadále záleží. A to mi stačilo k úsměvu. Ta chvilka se trochu pokazila, když Rose obvinili z vraždy královny. V té chvíli jsem myslela, že se jedná o vloupání do věznice, ale překvapení .. To by mě ani ve snu nenapadlo. Skvěle napsaná kniha s překvapením na každém kroku, což mi nejspíš jednou přivodí infarkt :)
Candyi
  21. 3. 2016, 15:07
Obsahuje spoiler spoiler Tak s tímhle dílem mám taky problém, protože už je to zase kolečko, dokolečka dokola, jako u blbých na dvorku! :( Proč to Richelle tak protahuje! No tak buď je to Stigoj nebo ne no a buď spolu budou nebo ne! A potom tam ještě zabije královnu Taťánu! No proč ne, že jo?
Monikaaa
  29. 12. 2013, 9:17
Nejlepší spisovatelka .Její styl je úžasný.Knížky jsou čtivé.Dokáže udržet napětí a hodně překvapit.Roztrhat vám srdce na kousky,ale taky vás rozesmát.Její postavy mají charakter a to se mi líbí .
Kirsty
  12. 12. 2012, 20:02
Tak tahle kniha je na mojem žebříčku na 2´.místě je to super serie a zítra o tomhle díle budu dělat referát do školy vybrala jsem si ji protože se mi libil a děj mě vtáhl do sebe!!!! Na vampýrskou akadimii jsem narazila úplně náhodou v knihovně u nás když jsem hledala jinou knihu tak mi knihovnice donesla 3. díl VA Stínem políbená!!!! Okamžitě jsem z té knihy byla unešená a chtěla pokračování je vážně škoda že dalůším dílem to končí ale doufám že se o nich občas něco doslechnu z POKREVNÍHO POUTA......uvidíme no... :* a do Dimitrije jsem se úplně zabouchla... :D chtěla bych takového chlapa i doopravdy... :( škoda že takovy asi neni..
-soníček-
  25. 9. 2011, 17:31
Krásná kniha,všechny díly :)) Teď už jen čekám na poslední díl :) Nemůžu se dočkat i když z jedné strany je mi tak trochu smutno z toho že už to je poslední díl :)) :(
Katerina11
  10. 4. 2011, 12:07
Tenhle díl mě dostal k pláči. Chvilku jsem myslela, že nedokážu přestat, ale i tak byl tento díl opravdu nápaditý. I když jsem u tohoto dílu brečela jak želva, tak se mi opravdu líbil. Není už co dodat.