Ideály humanitní

Čin - 1946

Čin (1946) 86
Čin (1919)
Čin (1901)

Masaryk zde v krátkých kapitolách provádí kritiku v té době aktuálních myšlenkových směrů a snaží se obhájit ideu humanitní (Založil/a: Jabkozrout)

Myrddin33
  25. 1. 2015, 12:21
Předně, četl jsem vydání z roku 1990, vydané nakladatelstvím Melantrich, obsahující eseje - Ideály humanitní, Problém malého národa a Demokratism v politice. (Píši to hlavně proto, že se liší počet stran od zde uváděných, a tak mé hodnocení vychází z tohoto vydání a nevím, do jaké míry je odlišné od ostatních)
Tato kniha je první, kterou jsem od profesora Masaryka přečetl a musím říci, že mne velmi nadchla. Jeho názory, rozhled a pohled na daná témata jsou mi velmi blízké. Kniha ve mne probudila mnoho inspirace a myslím, že názorově je stále velmi aktuální a její přečtení a poznání je velmi obohacující. Osobně myslím, že knihy, jako Masarykovi Ideály humanitní, by měli být prezentovány na školách a čteny, nejen jako obohacující zdroj pro moderního člověka, ale také jako důležitý zdroj pro poznání profesora Masaryka jako ohromně významné osobnosti českých dějin.