Břímě

Břímě Originální název: The Burden

Brána - 1996
ISBN: 80-85946-43-2

Brána (1996) 80-85946-43-2 183

Psychologický román o soužití dvou sester po smrti rodičů, kdy starší z nich přejímá odpovědnost za život mladší sestry.
Román napsala autorka pod pseudonymem: Mary Westmacott. Vztah hlavní hrdinky románu je založen na překonané dětské nenávisti, kdy si dívka přála smrt novorozence. Žárlivost se změnila v lásku a pocit viny nutí starší dívku obětovat svůj osobní život mladší sestře. (Založil/a: pistalka)

Agatha Christie Agatha Christie
*15.09.1890 - †12.01.1976

svobodka
  9. 6. 2016, 18:37
I já se přidávám k nesouhlasu s Pistalkou. Knížka se mi líbila, hezky se četla a měla i myšlenky k zamyšlení /např. str. 57 - hledej, Šmudlo, hledej :-)/. V tento okamžik ji nemám dočtenou, ale Christie nezklamala.
Buřinka
  7. 10. 2016, 8:55
Kniha od královny detektivky se mi líbila, ale člověk musí "přepnout na zcela jiný žánr". Detektivky A. Christie čtu a nepřemýšlím u nich (i když někdy taky), ale u knih psaných pod jejím pseudonymem Mary Westmacott přemýšlet musíte. Kniha je zajímavá.
pettopet
  23. 8. 2014, 15:37
Kvalitně literárně ztvárněný román, který se mi velmi dobře četl. Sáhla jsem po něm po přečtení "Já nebyl u tebe, když přicházelo jaro". Břímě mě ještě snáze vtáhlo do děje. Rozhodně výborné čtení.
zarran
  15. 7. 2011, 1:05
Nemůžu vůbec souhlasit s komentářem Pistalky, Břímě je psychologický román a dle mého názoru povedený.
Agatha Christie ho napsala pod pseudonymem Mary Westmacott a rozhodně ne kvůli tomu, že by se knihy napsané pod tímhle jménem styděla!
Něco o ději ze stránek www.mlp.cz

pistalka
  28. 7. 2010, 21:19
Jak miluju Agathu jakožto spisovatelku detektivních příběhů, tak jako autorka "vážných románů" u mne absolutně neboduje. Břímě je neobvykle nudná a nicneříkající kniha bez děje. Asi ani samotná autorka neměla o svých výletech do vážné literatury a proto je vydávala pod pseudonymy. Tohleto radím nečíst! Dvě hvězdičky dávám za velmi milé dialogy postav a jakési christieovské atmosféře, která už z principu nemůže být špatná.