Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Lolita komplex

75%
4 20
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Lolita komplex Originální název: Lolita complex
Poprvé vydáno celosvětově: 2008

Nejnovější vydání:
Odeon - 2010
ISBN: 978-80-207-1315-5
Počet stránek: 360
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 4x v oblíbených
v přečtených 23x v přečtených
v knihovně 8x v knihovně
k přečtení 13x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 1x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Odeon (2010) 978-80-207-1315-5 360

Fotograf Gilbert Woodbroke, zadlužený, utápějící se v depresích a na pokraji sebevraždy, dostane nečekaný džob: má tlumočit pro Emiko Júki, devatenáctiletou japonskou autorku, při reklamní kampani provázející anglické vydání její knihy v Londýně. Všechno by šlo hladce, kdyby se cesta hrdiny a jeho nových známých nezkřížila s rumunskou dívenkou, kterou prostituují albánské gangy, a s jistým slavným, naprosto vychýleným anglickým umělcem, který je umanutý egyptskými mumiemi a neštítí se zločinu, umně zahlazeného vodami umění… Lolita komplex je satirou na prostředí současného obchodu s uměním i nemilosrdným útokem proti neoliberalismu Tonyho Blaira. Román se soustředí na erotickou fascinaci ženou-dítětem, ale především obrací pozornost na úchylky a porušování zákona: moderní otroctví dospívajících dívek importovaných z Východu a hrůzné zacházení, které podstupují ty, z nichž se nedobrovolně staly prostitutky. (Založil/a: Jantara)

(více)  

Štítky

více  
Romain Slocombe Romain Slocombe
*25.03.1953


KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Peetuliska
80% 80% 80% 80% 80%
  24. 10. 2014, 20:31
Kniha má několik rovin, jeden z pohledu prostitutky, druhý a třetí z pohledů umělců. Jeden je specialista na mumie, druhý na fotografie. Nejsilnější je příběh Doiny, kdy je popisována, jak se dostala ke svému "řemeslu" Kniha na mě působí jako výkřik proti nelidskému zacházení s dětmi, obchodování s bílým masem a současnému systému ve Velké Británii. Prolíná se běžná skutečnost a až extrémní brutalita, což mi do určité míry připomnělo Americké psycho. Často mi bylo smutno a hlavní představitelky neskutečně líto. Kniha se četla velice dobře a i přes vsuvky v podobě televizních a rádiových rozhovorů, či novinových článků, jí to neubíralo na spádu a čtivosti.
G8
60% 60% 60% 60% 60%
  23. 10. 2013, 0:09
Trochu mi asi unikla celá pointa, nicméně nemanželské dítě novinové reportáže a pokusu o současný román ve mně zase tak intenzivní pocity nezanechalo. A propracovaná kritika režimu Tonyho Blaira, která tu spočívá v podstatě v tom, že si hlavní hrdina (a s ním zřejmě i autor) myslí, že Tony Blair je idiot... Well, kritika je ok, nicméně za pouhé vyslovování svých názorů ústy hlavního hrdiny asi jen tak nikdo Nobelovu cenu za literaturu nedostane. K výše zmíněnému účelu by možná postačil i jen obyčejný fejeton.