Vějíř lady Windermerové

Artur - 2014
ISBN: 978-80-7483-022-8

Artur (2014) 978-80-7483-022-8 88
Dilia (1981) 73

Tahle divadelní hra o čtyřech dějstvích je plná humoru i vážných témat. Díky autorově umu plyne bez zaškobrtnutí a dialogy je radost poslouchat. Její příběh je nečekaný a přitom blízký člověku. Zkrátka a dobře, přečtěte si to, nebo se na to běžte podívat do divadla (Založil/a: Lucahr)

Introvert
  15. 8. 2015, 18:09
- ,,Vy jste ale cynici!"
- ,,Kdo je cynik?"
- ,,Člověk, který zná cenu všeho a hodnotu ničeho."
- ,,A romantik, milý Darlingtone, je člověk, který vidí absolutní hodnotu ve všem, a nezná tržní cenu ničeho."

Vidno, že Wilde nemá svoji nejsilnější stránku - všechny jeho polohy (drama, poezie i próza) jsou skvělé.
Aiobheann
  27. 4. 2013, 19:12
"My experience is that as soon as people are old enough to know better, they don't know anything at all."
Evina Kalousová
  18. 10. 2016, 11:25
Kniha se četla výborně, jako všechno od Wildea. Srovnávat s filmem je asi zbytečné. Citáty z knihy jsou použitelmé v životě i dnes. Velice nadčasové.
Nixdorfie
  20. 4. 2013, 15:11
Naprosto dokonalá Wildova prvotina. A přitom se mi zdá třeba mnohem vyrovnanější než jeho pozdější hra Bezvýznamná žena.
U mnoha pasáží jsem se musela smát nahlas!