Mag

Votobia - 1996
ISBN: 80-7198-051-X

Votobia (1996) 80-7198-051-X 132
Práce (1984) 131

Kniha je o příběhu chlapce, který žije v domě svých příbuzných. Poté, co zemře jeho dědeček, přijde si pro něj jeho starší bratr Slim, který jej odvede z vesnického života do víru velkoměsta. (zdroj: cs.wikipedia.org) (Založil/a: Hynata)

Peetuliska
  3. 5. 2014, 8:50
Nejdříve jsem si myslela, že Mag souvisí s magií, ale spletla jsem se. Je to jméno malého černošského chlapce, kterému zemře děda a z dálky se pro něho vrátí jeho bratr, který se o něho rozhodl starat.
Jinak ukazuje na útlak proti černochům, tehdejší společnost, ale i na bratrskou lásku a pospolitost. Kniha není příliš obšírná a na člověka zapůsobí.
Abigor
  4. 6. 2014, 3:31
Konec je slabej, resp. žádnej a to je špatný. To, že je to psaný z pohledu dítěte, je super. Občas to bylo až k breku. To je super. Ale ten konec... Proč??? Je to prostě nedodělaný a hotovo.
Mahoney
  12. 9. 2010, 19:46
Krátká a zábavná novela Jacka Kerouaca. Kerouakův leitmotiv života na cestě je tentokrát zpestřen tím, že se nejedná o dílo autobiografické, jak je u autora zvykem, ale příběh je fiktivní. Vypráví o malém černošském chlapci, jež se vydává společně se svým starším bratrem - jazzmanem do velikého města New Yorku. V této knize najdeme vše, co od Kerouaca očekáváme.
Joe
  6. 8. 2013, 1:02
Od doby, co jsem přečetl tohle, vím, že na vykurýrování hrůzyplný kocoviny nebo jen tak na všechno je nejlepší žlutá limča...!
nikipa
  16. 12. 2011, 15:51
Skvělá novela, krásně se četla. Škoda jen, že nenapsal rovnou román, zajímaly by mě další osudy hrdinů. Miluju to, jak příběh vypravuje Mag svýma dětskýma očima a diví se věcem, které vidí poprvé. Také to, jak se obrací na svého dědu. Na základě popisů prostředí si živě dokážu představit, jak to vypadalo na jednotlivých místech. Doporučuji!!