Operace Valkýra

Operace Valkýra Originální název: Operación Valkiria

Jota - 2009
ISBN: 978-80-7217-626-7

Jota (2009) 978-80-7217-626-7 340

V roce 1943 byl plukovník von Stauffenberg přeložen do Berlína pod vedení generála Olbrichta, člena odbojové skupiny, která začala spřádat plán atentátu na Hitlera. Olbricht může počítat již s více než dvěma sty spiklenci z různých oblastí německé společnosti, včetně rozvědky a kontrarozvědky. Cílem je zneškodnit Hitlera, Goeringa a Himmlera, neutralizovat SS a ustanovit prozatimní vládu, která by se pokusila uzavřít mír se Západem a zastavit válku. (Založil/a: Andyyy)

Jokolo
  2. 4. 2013, 22:48
Pokud jste viděli film a bavil vás nebo jste prostě jen fanoušci do historie, obzvlášť se zájmem o Druhou světovou, tohle byste rozhodně neměli přehlédnout.
Je to sice literatura faktu, místy nudná a zdlouhavá, ale drtivou většinu pasáží lze vnímat jako běžný román s plně se rozvíjejícím příběhem.
Když knihu zavřete, rozhodně nebudete mít pocit, jako že se tohle doopravdy stalo. Do událostí v knize se sice vžívá velmi snadno a jsou velmi napínavé, místy až děsivě, ale já prostě nemohl uvěřit tomu, že se tohle ve skutečnosti odehrálo.
A navíc, myslím že málokdo ví, že Hitler byl vůbec někdy takto blízko smrti, o což se navíc snažili lidé z jeho jeho nejbližšího okolí. Já o ničem takovém neměl minimálně do přečtení knihy ani páru.