Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Ztížená možnost soustředění

73%
4 14
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Ztížená možnost soustředění
Autor:
Originální název: Ztížená možnost soustředění

Nejnovější vydání: (Všechna vydání)
Orbis - 1969
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 19x v přečtených
v knihovně 1x v knihovně
k přečtení 2x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Orbis (1969)
Dilia (1968) 80

Hra o dvou dějstvích. Vědecký pracovník Eduard Huml řeší a neřeší komplikace vyplývající z požadavků manželky proti milence a naopak. Pokouší se získat hlubší sympatie své sekretářky, které diktuje skripta k tématu "štěstí". Také on sám je "podroben bádání" vědeckého týmu, disponujícího výzkumným robotem Puzukem. Hra svým způsobem zkoumá lidství, též ve vztahu k vědě. Byla uvedena v období Pražského jara. (Založil/a: ondrax)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Tanmut
60% 60% 60% 60% 60%
  14. 12. 2014, 10:11
Jaký to musí být atletický výkon, aby jeden zahrál Humla. Kam se hrabe Čepelka, to se nedá srovnat. Název hry reflektuje divákův pocit; tohle prostě nejde jen tak bezmyšlenkovitě konzumovat, člověk si to musí v klidu přelouskat, srovnat a snad i pochopit. Já to třeba nechápu. Jediné co chápu... Zažili jste někdy, že jste se podívali do zrcadla nastaveného společnosti a to, co jste viděli, byl váš odraz?
prkali
  30. 5. 2016, 22:22
Ztíženou možnost soustředění zažívám teď v opakujících se vlnách nad knihou Václav Havel Martina C. Putny. Občas se ale proberu a vnímám, že vnímám, např. že čtu, že jméno onoho "nesoustředěného" robota Puzuk je skrytou poctou inspirátorovi (který staršímu bráchovi přihrál téma - umělá inteligence) - "Puzuk" totiž byla Ivanova rodinná přezdívka. (mimochodem, Ivan je taky vynálezcem slova "ptydepe", to ale patří zase jinam - k Vyrozumění; zajímavé je, jak ho vymýšlel a jak byl pak trošku nemile překvapen jeho anglickou výslovností - ptajdepí...)
Ztíženou možnost soustředění jsem nečetla, jen viděla - a opravdu jsem se ZASE nesoustředila - Suchařípovo překrásně křapavě zaráčkované "Zítrrra odjedu na rrryby a BUDE!" si pamatuju, ale žádného Puzuka jsem si tam nevšimla ...
19.9.2013)