Odysseova dobrodružství

Originální název: Odyssea

Československý spisovatel - 1968
ISBN: 22-008-68

Československý spisovatel (1968) 22-008-68 152

Výbor z řeckého originálu uspořádal, přeložil a průvodním textem doplnil Rudolf Mertlík, úvodní esej napsal František Falerski.

Tato kniha, jak naznačuje název, je výběrem z Homérovy Odyssey, který podle originálu vybral, přeložil a doprovodným textem doplnil Rudolf Mertlík (nejsem si proto jist, koho označit za autora, je to tak fifty-fifty). Výběr obsahuje jen něco málo z původních veršů spojených doplňujícím textem tak, že je zachován smysl a dějová linie. (Založil/a: nightlybird)

Homér Homér
*850 př nl

Richie
  1. 12. 2014, 16:30
Při druhém čtení jsem si Homéra vychutnal více než poprvé před asi 15 lety. V této knize je sice jen výtah z Odyssey, ale i to málo, co předkládá, je krásné čtení. Krásnější o to více, že to je již téměř 3000 let starý text a přesto k nám často promlouvá jako soudobá moderní próza. Na Odysseu se nedívám jako na báseň, ale spíše jako na hrdinské vyprávění. Odysseova dobrodružství (jeho desetiletá strastiplná cesta za domovem) nadchnou i dnes.
nightlybird
  28. 7. 2010, 13:01
Velmi hezky udělaná kniha, vhodná pro čtenáře, kterého by mohla svým rozsahem samotná Odyssea zastrašit nebo odradit a na pouhých 150 stranách jej provede jak Odysseovou cestou, tak seznámí s krásou starořeckého verše. Asi ale nebude příliš dostupná.