Ledová kletba

Originální název: Terminal Freeze

BB art - 2009
ISBN: 978-80-7381-587-5

BB art (2009) 978-80-7381-587-5 303

Aljašská federální rezervace, tři sta kilometrů od severního polárního kruhu, jedno z nejodlehlejších míst na Zemi. Pro skupinu vědců sponzorovaných velkým mediálním konsorciem však expedice na toto místo představuje životní příležitost studovat následky globálního oteplování. Výprava narazí na ledovcovou jeskyni, kde vědci učiní úžasný objev: dávné zvíře uvězněné v ledu. Zdá se, že se jedná o jakousi obří kočkovitou šelmu, možná o šavlozubého tygra. Jakmile nález oznámí svým mecenášům, mediální společnost začne plánovat efektní televizní pořad: vyříznutí zvířete z ledu a jeho rozmrazení v přímém přenosu. Vědci nedbají na varování místních eskymáků, ignorují i domorodou pověst předpovídající záhubu každému, kdo vyruší toto mýtické stvoření, a vzápětí dospějí k ještě jednomu hrozivému zjištění: nejde o kočku, ale o starodávný zabijácký stroj, který navíc možná není mrtvý. (Založil/a: capkova.michala)

Barabura
  26. 12. 2014, 11:05
Velice napínavý a akční příběh od první do poslední stránky. Skupina vědců se vydá zkoumat následky globálního oteplování, pomocí analýzy vzorků z tajícího ledovce nedaleko staré nepoužívané vojenské základny na Ajlašce a náhodou objeví v ledové jeskyni takové překvapení, které přitáhne filmový štáb, který chce o objevu natočit dokumentární film. Co se ze začátku zdá jako senzace, se během chvíle promění v neuvěřitelnej masakr. Četla jsem převážně v noci sama doma a teda párkrát mě polilo horko, když se ozval ze tmy divnej zvuk. Myslím, že nějakou dobu se teď budu bát sama trajdat po tmavých opuštěných místech.
Skřítek
  28. 2. 2013, 13:38
Čtivá kniha se zajímavými úseky eskymácké mytologie, jen mám vtíravý pocit, že už jsem kdesi něco obdobného četla. Trávit čas u této knihy však není ztráta, jde o skvěle napsaný syrový thriller.
scajo
  27. 10. 2013, 16:00
Pravda, kostra příběhu je dokonale šablonovitá vyvražďovačka á la Vetřelec, ale tím veškerá neoriginalita končí. Child svůj příběh zasadil do (doslova) cool prostředí, okořenil ho (nejspíš) pravdivou demencí senzacechtivých jedinců z TV branže a vyšperkoval eskymáckou mytologií s jednou opravdu děsivou příšerkou, která je o to zajímavější, že ji autor místo doslovných popisů jen mistrovsky naznačuje a čtenář tak má velký prostor pro vlastní fantazii, aby si představil, co to v té ledové pustině proti vědcům a štábu vlastně stojí. Ledová kletba je skvělá dobrodružná kniha, při jejímž čtení se mimo jiné dozvíte i pár zajímavostí o eskymácích, o ledu, klimatu a všemožných nebezpečích, která skýtají ledové dálnice. Čekal jsem oddechovku, ale byly to nervy. Hodně příjemné překvapení od autora, na kterého se určitě zaměřím.
Balu
  1. 10. 2013, 22:24
Velmi příjemné počtení o vědecké expedici, která se zvrtne v boj o přežití. Když to tak vezmu, trochu v tom vidím lehkou (ale opravdu jen lehkou) ozvěnu filmu Věc... tak či tak, přečtené jsem to měl asi za den a byl jsem spokojen.
Casey
  10. 7. 2015, 16:10
Kniha, při které vám bude tuhnout krev v žilách a nebude to jen díky polárnímu kruhu, kde se příběh odehrává :-) Ideální číst na odlehlém místě v zimním období, to si pak ani nebudete chtít odskočit na WC, a to ze dvou důvodů. Za prvé: díky velmi dobré čtivosti. Za druhé: kvůli.... strachu ;-) Dávám 5*
Buřinka
  14. 9. 2016, 12:34
Childova kniha opět nezklamala. Napětí takřka od počátku až do konce. Moderní svět vědců ignoruje prastaré pověsti a kletby a "probuzení" prastarého - již vlastně vyhynulého zvířete, které snad ani zvířetem není a dá do běhu nečekané události. Chvílemi sice lítají vzduchem zbytky lidských těl, ale hlavní je myšlenka a děj knihy. Přečte se jedním dechem a ještě nutí k přemýšlení (ostatně jako většina knih dua Child - Preston).
Adam Walder
  26. 2. 2011, 1:00
Výborná čtivá knížka s docela hororovou atmosférou. Odpočátku jsem tušil, že se zvířetem nebude něco v pořádku, ale co autor nakonec rozehrál za fikci jsem netušil...Doporučuju číst večer před spaním a bude Vám běhat příjemný mráz po zádech...:-)
tomdra
  4. 8. 2013, 18:01
Docela dobrý příběh polárních výzkumníků a nálezu pravěkého monstra. Příběh byl od samého začátku fakt napínavej.
koki.veru
  28. 1. 2014, 11:47
Úžasná knížka, úplně jiný žánr než jsem zvyklá číst, ale přesto jsem byla nadšená. Nebezpečí, strach, napětí, smrt....
horvis
  28. 7. 2013, 0:53
Tuto knížku jsem četl v době, kdy jsem měl knižní absťák a potřeboval jsem něco číst.
Tak jsem si na netu našel tuhle knihu mezi solo díly autorů.
Šel jsem do knihkupectví ale tam ji neměli a na objednání bych čekal asi týden, no přímo na prodejně mi myslím nabízeli Horečnatý sen, ten jsem ale odmítl, protože jsem chtěl číst sérii chrnologicky a ještě jsem neměl přečtený (ani sehnaný) Hřbitovní tanec.
Nakonec jsem si z netu objednal Ledovou kletbu a za 2 nebo 3 dny jsem ji měl doma.
No, čekal jsem víc. Je to příjemná kniha, ale napětí u mě moc nevyvovala.
Řekl bych, že bych ji mohl označit za takovou SOFT.
Příběh se odehrává v přírodě daleko od lidí a to se mi líbilo.
Takhle kniha je taková příjemná oddechovka, alespoň pro mě.
Kdybych měl srovnávat s jiným díly tohoto autora, tak mě bavila víc než např.: Utopie nebo Seznamka smrti, ale vrcholem samostatných Childových děl jsem pro mě "Hlubinná bouře" jejíž dějové linii se později hodně podobá "Třetí brána" ale je slabší.