Projekt Sakkára

Projekt Sakkára Originální název: Projekt Sakkara

Knižní klub - 2009
ISBN: 978-80-242-2360-5

Knižní klub (2009) 978-80-242-2360-5 413

Výzkum záhadné jeskyně v jižní Francii svedl dohromady anglického historika Petera Lavella a francouzského amatérského archeologa Patricka Nevreuxe. Od doby, kdy objevili jedinečný archiv vědění, nemyslí na nic jiného, než že vypátrají další svědectví o starodávné moudrosti a mystice. Nečekaně dostanou pozvání do Káhiry od stařičkého sira Olivera Guardnera, jemuž otec odkázal drahocennou sbírku staroegyptských nálezů. Nebylo mu bohužel dopřáno pátrání po vědění světa a původu magie dokončit, protože ve třicátých letech záhadně zahynul. Oba dobrodruhy fascinuje vyhlídka, že znovu vykročí po této stopě a dílo zesnulého úspěšně završí. Východiskem se pro ně stane papyrus zcizený z Tutanchamonova hrobu. Obsah písemnosti je přivede na stopu tajuplného kacířského faraona Achnatona a bájemi opředené Tabula smaragdina. Pátrání pokračuje na ostrově Rhodos a v Káhiře, hluboko pod nekropolí v Sakkáře a směřuje k netušeným kořenům lidských dějin. Jejich výprava však záhy probouzí zájem mocných konkurentů, například tajné společnosti, která oběma mužům nepokrytě vyhrožuje, i přitažlivé Melissy, jež je členkou pochybné sekty. Když Peter a Patrick nakonec objeví utajený Imhotepův hrob, vystavují se sami největšímu nebezpečí… (Založil/a: capkova.michala)

Andreas Wilhelm Andreas Wilhelm
*??.??.1971

Ra-Amon
  15. 4. 2012, 19:29
Nejprve se mi po Projektu Babylon do téhle knihy moc nechtělo,přeci jen mi první díl až tolik nevtáhl,ale snad kromě prvních pár stránek, byl děj napínavý a celkem svižný,perfektně zasazený do Egypta a Řecka. Autor použil dva časové úseky,které se perfektně prolínali. Takže dávám do oblíbených, hvězdiček 5 ( oproti P.Babylon,kde sem dal 3 ) a určitě doporučuji přečíst. Stojí za to :)