Můj kamarád Shiloh

Můj kamarád Shiloh Originální název: Shiloh

Albatros - 1999
ISBN: 80-00-00695-2

Albatros (1999) 80-00-00695-2 126

Co byste dělali, kdyby vás očima prosil o pomoc zatoulaný pes? Přesně to se stalo jedenáctiletému Martymu Prestonovi, hlavnímu hrdinovi a vypravěči tohoto příběhu. Bígl, kterého chlapec potkal na nedělní toulce s loveckou puškou, ho překvapil svou plachostí. Určitě se s ním špatně zacházelo! Miloval zvířátka a hned by se ho ujal, jenže pes patřil známému pytlákovi ze sousedství a byla by to krádež...
Přesto Marty udělá pro malého utečence, co může: dá mu jméno Shiloh, tajně mu postaví úkryt v lese, dělí se s ním o jídlo a chodí si s ním hrát. Jak to všechno skončí? (Založil/a: TerezM)

Phyllis Reynolds-Naylor Phyllis Reynolds-Naylor
*04.01.1933

inhalium
  3. 1. 2013, 23:11
Moje dětská srdcovka, kterou jsem četla od třetího dílu k prvnímu. Jen díky ní si při slově Amerika dodnes představuju verandu a školu v Shiloh a samozřejmě bígla, mušky v noci a chudou rodinu. Za to jsem vděčná, ty představy by mohly být zvrácenější.
mauvais-ange
  10. 12. 2013, 15:28
Když jsem byla mladší, tak jsem si Shiloha zamilovala. Místy dost smutné, ale tím reálnější vyprávění o přátelství kluka a psa. Díky této knize se mi líbí bíglové :-)