Moudré knihy starých Egypťanů

Moudré knihy starých Egypťanů Originální název: Die Weisheitsbücher der Ägypter

Dialog - 2007
ISBN: 978-80-86761-77-0

Dialog (2007) 978-80-86761-77-0 344

Staroegyptská životní moudrost vychází z tisíciletých zkušeností, a přesto neztratila nic na soudobé aktuálnosti. Jsme totiž stále stejní lidé bez ohledu na to, jakým technickým potenciálem momentálně disponujeme, protože i my chceme být úspěšní, moudří, zdraví a šťastní. Egypťané nám z pískem zavátých tisíciletí sdělují, jak bychom si v dnešní době měli uspořádat život, abychom v tomto svém úsilí obstáli bez potíží a zbytečných pochybení. Podle staroegyptského přesvědčení není moudré klást si při životním putování překážky nebo dokonce vědomě směřovat k nepřístojnostem, když totiž každé porušování životních zákonitostí spolehlivě vede k osudové odplatě a tragickému životnímu vyústění. Staré Egypťany i nás spojuje touha poznat smysl života, dosáhnout štěstí a příznivě naplnit svůj osud. V českém jazyce k nám poprvé promluví například král Amenemhet či moudrý Menen sdělující rady svému synu Pai-Irimovi a mnozí další význační muži egyptského starověku. Láska i klid srdce je lepší než hněv, vzkazují současnému českému čtenáři. Uvedl, uspořádal a vysvětlivkami opatřil význačný německý egyptolog prof. dr. Hellmut Brunner. (Založil/a: tomas.kazik)

#záhady
Hellmut Bruner Hellmut Bruner