Čína

Čína

Podtitul: zpráva o zrodu velmoci

Originální název: Čína

XYZ - 2008
ISBN: 978-80-7388-124-5

XYZ (2008) 978-80-7388-124-5 209

Čína. Nic ji nesymbolizuje lépe než enormní finanční i lidské nasazení, s nímž zdejší vláda uspořádala olympiádu, a neuvěřitelný vzestup čínského sportu, ať již byl dosažen jakýmikoliv, třeba nekalými prostředky. Věnují-li se autoři v této knize sportu a olympiádě, píší zároveň o podstatě a principech změn, s nimiž jsme v globálním měřítku konfrontováni. Píší o zrodu velmoci - sportovní, ekonomické, vědecké i vojenské - protože tak jako Čína vycvičila olympijské vítěze v těch nejbizarnějších olympijských disciplínách, našla i astronauty vystupující do voleného kosmu (aby zamávali světu rudým praporkem), vědce, zkoumající lidský genom, programátory, manažery nebo piloty stíhaček. Zrodila se velmoc. Dan Hrubý a Jaromír Bosák o tom podávají aspoň částečné svědectví. Knihu doprovází mnoho fotografií Jana Šibíka a Michala Růžičky. (Založil/a: andyfeng)