Kroniky o Drussovi

Perseus - 2008
ISBN: 80-7174-569-3

Perseus (2008) 80-7174-569-3 416
Návrat (1999)

Chronologicky čtvrtá kniha série Drenajská sága.

Příběh o tom, jak vznikla legenda.
Druss. Mladý, silný a zamilovaný lesník. Až do dne, kdy jeho milovanou ženu Rowenu unesou otrokáři. V tu chvíli se z Drussa stává úplně jiný člověk. Vydává se na cestu, aby ji našel a seznámí se s bardem Siebenem, který ho doprovází na jeho cestě. Ve městě, kde jeho milovanou únosci drží, se Druss střetne se v boji s únosci, podaří se mu vyhrát, ale Rowena je již prodaná a odplouvá na lodi.
Z Drussa se postupně stává boxerský šampión, válečník, vězeň i hrdina, ale vždy se řídí kodexem cti, kdy pomáhá bezmocným a chrání slabé před silnými.
Nakonec Druss Rowenu najde a žijí spolu daleko v horách. Druss ale stále častěji vyráží na nebezpečné výpravy.
A tak se zrodila legenda. (Založil/a: Parm)

Niaro
  28. 1. 2013, 16:59
Upřímně říkám, že po minisérii o Tulákovi, jež v Drenajské sáze předchází, jsem nečekal od autora zvýšení pomyslné laťky. A abych byl zcela upřímný stručný shora uvedený obsah mě spíše odrazoval. Nemohl jsem se však snad více mýlit. K akci a napětí, typických pro příběhy o Tulákovi, přibyla i špetka vtipu v podobě básníka Siebena. Vřele doporučuji všem, kteří máte tento druh fantasy rádi. A pro ty, kdo odkládají četbu této knihy, mám jedinou radu: NEOTÁLEJTE, NEVÍTE O CO PŘICHÁZÍTE ;)

Mé hodnocení této knihy je: o něco málo silnějších 90%, než jsem dával Hrdinovi ve stínu (Tulák 3), tudíž 5* .