Artemis Fowl a časový paradox

Poprvé vydáno celosvětově: 2008

Albatros - 2009
ISBN: 978-80-00-01898-0

Albatros (2009) 978-80-00-01898-0 313

Tentokrát čelí Artemis Fowl svému prozatím největšímu nepříteli. Sobě samému!
Artemisova matka onemocněla. To, co zpočátku vypadalo jako obyčejná chřipka, se náhle promění v nebezpečnou chorobu. Artemis se tedy rozhodne povolat na pomoc své přátele ze skřítkovského Národa a vydává se na cestu v čase s kapitánkou Myrtou Krátkou po svém boku, aby se utkal se svým mladším já a zmocnil se posledního vzácného hedvábného lemura sifaku. Jedině z jeho mozkomíšního moku lze totiž získat lék.
Nenechte si ujít další strhující dobrodružství plné elfů, gnómských run a „dvou" mladých geniálních zločinců!

Anael
  31. 8. 2012, 16:33
Trvalo mi déle, než jsem se dostala k tého knize, ale nezklamala mě. Artemis je pořád ve formě a Eion Colfer také.
Bloodym
  2. 12. 2013, 19:37
Časový paradox je o třídu lepší kniha než předchozí díl. Artemis s Myrtou musí oblafnout mladšího Artemise a to je oříšek, jakému ani jeden ještě nečelil. Tenhle díl jsem kupovala hlavně kvůli bratrovi a díky předchozímu jsem váhala se čtením. Nakonec jsem ráda, že jsem to udělala, kdybych sérii zakončila předchozím dílem byla by to škoda.
LadyEsik
  24. 4. 2011, 10:02
Artemis Fowl jsou geniální knihy. Celkově šest. Mám je všechny doma a to si knihy nekupuju :) Je to o geniálním chlapci, kterému je teprve dvanáct let. V první knize je to neřád, co myslí jen na peníze, převzal totiž firmu po zmizelém otci a nechtěl pošpinit jméno Fowlů, kteří se pohybují v ilegální zóně. Je velice bohatý a tak si může dovolit téměř vše.
Odehrává se to v našem světě, vše vypadá realisticky, žádné fantasy, spíš sci-fi. Do ruk se mu totiž dostane kniha s tajemným písmem, kniha skřítků. A co mají skřítkové? Zlato. Ale bohužel přestřelil, když si představoval skřítky z pohádky, jsou to podzemní tvorové s geniální technologií, lidem říkají blátenící atd... je to fakt geniálně promyšleno, moc se mi to líbí, vše je jak skutečné a ty postavy, ty mě dostávají :D Sláma Hraboš, Klusák, Myrta, Artemis, Butler... nemají chybu. Hodně hlášek. A změna Artemisovy povahy během všech knih, skvělé :) Vážně doporučuji :)