Doktore, fofrem, jde o život!

Doktore, fofrem, jde o život! Originální název: An Irish Country Doctor

Leda - 2009
ISBN: 978-80-7335-205-9

Leda (2009) 978-80-7335-205-9 382

Barry, čerstvý majitel univerzitního diplomu, získal první zaměstnání... nic zlého přitom netuše. Bude asistentem praktického lékaře v Ballybucklebo! Tuhle vesničku málem nenajde na mapě, ale na místě zjistí, že nechce žít nikde jinde než tady – v srdci smaragdových kopců a údolí severního Irska. Pak se však poprvé setká se svým šéfem, doktorem Fingalem O´Reillym. Tenhle starší muž, jehož základním ponaučením je „nikdy pacientům nedovol, aby ti přerostli přes hlavu!“, má velmi svérázné metody. Je prchlivý O´Reilly šarlatán prvního řádu, anebo naopak ten nejlepší učitel, od kterého Barry získá mnohem víc, než se kdy naučil na fakultě? Ať už tohle dopadne, jak chce, po seznámení s O´Reillyho pacienty – mezi nimiž se najdou opravdu rázovité figurky – je mu jasné, že minimálně o životě, a nejspíš i o lásce se tady dozví víc, než kdy doufal.

DOKTORE, FOFREM, JDE O ŽIVOT je poutavý kaleidoskop komických příběhů plných laskavého humoru a životní moudrosti, irská obdoba francouzských ZVONOKOS. (Založil/a: Faeřan)

alča87
  18. 7. 2014, 10:39
Strašně milá oddychovka. Pobavila jsem se a po přečtení jsem měla moc hezký pocit (přestože jsem byla v zácpě v autobuse do práce). Oba doktory jsem si zamilovala, stejně jako obyvatele Ballybucklebo. A i těch pár záporáků (Bishop a Fotheringhamovi) tam muselo být, protože jinak by to dobře nedopadlo a příběh by působil moc idylicky.
Už se těším až se pustím do další knihy, která jak doufám, bude opět plná svérázných obyvatel Ballybucklebo.
Rutsuka
  10. 10. 2013, 17:53
Tak Doktore, fofrem, jde o život! bylo velmi pěkné počtení. Obyvatelé Ballybucklebo jsou strašně milí (samozřejmě až na "toho mrňavýho Hitlera - jeho nafrněný Veličenstvo - jeho Vysokoblahorodí" - radního Bishopa) a těším se až si přečtu nějaký z dalších dílů "doktora" a zase se o těch Irčanech dozvím něco dalšího.
xerdsfsd
  11. 5. 2014, 5:54
pro mne byla kniha trochu zdlouhavá, nicméně patří k těm lepším, Obálka na rozdíl od přecházejí hodnotící se mi líbila moc a taky mne ke knize přilákala, i obálky dalších dílů jsou pěkné, pro moje oko lákavé
Pim
  12. 10. 2014, 8:28
Fajn knížka. "Jen" taková oddechovka ale jednoznačně zábavná. A to je hodně co říct. Občas se fakt zasměju a celkově mám takový hřejivý pocit. Asi mrknu i na další "doktory".
chrispe
  4. 8. 2013, 17:03
Musím se přiznat, že když jsem tuto knihu dostala od mámy k narozeninám, tak jsem (už jen díky té děsivé obálce) byla trochu na rozpacích a trvalo mi skoro rok, než jsem dostala odvahu ji otevřít a začíst se. Musím také uznat, že je to parádní oddychovka u které mi nedělalo žádný problém zamilovat si Ballybucklebo a jeho svérázné obyvatele. Obvzlášť jsem si oblíbila doktora Fingala O´Reillyho (jedinej vroubek, kterej u mě má, je jeho záliba v chrtích závodech - ale to bych tu nerada rozebírala, kdo zná například Chrty v nouzi, tak ví). Jsem si jistá, že mou knihovnu zaplní i další příběhy z Ballybucklebo a moc se na to těším. Kdo má rád irský venkov a poklidné vyprávění o životě, tomu by se tato kniha mohla rozhodně líbit.
Mira
  24. 10. 2012, 9:27
Laskavá a vtipná knížka s pestrými postavami ke které se ráda za chmurných dní vrátím.Moc se mi líbila.
Latrollka
  16. 11. 2016, 0:00
Krásná kniha, kdybych ji měla k nějaké jiné přirovnat, bylo by to k Heriotově tvorbě. Velice dobře se mi četla a potom i další díly. Dostala jsem se k ní náhodou, když jsem ji koupila mamkce k Vánocům a za pár dní sem si také pro jeden výtisk běžela, jelikož jsme se o ni "praly". Takovouto oddychovou literaturu mám ráda, děj je zajímavý, v některých úsecích i poučný a samozřejmě velice vtipný.