Artemis Fowl a Ztracený ostrov

Poprvé vydáno celosvětově: 2006

Albatros - 2007
ISBN: 978-80-00-01970-3

Albatros (2007) 978-80-00-01970-3 324

Artemis Fowl a nuda? Vyloučeno! Třebaže ztratil kontakt se skřítkovskou policií LEPReko, strká nos všude. A tak mimo čas objeví ostrov Hybras a na něm skřítkovský kmen démonů. Tentokrát má Artemis i geniální soupeřku - a podzemní svět se opět ocitá v nebezpečí...

Anael
  31. 8. 2012, 16:45
Jeden z mých nejoblíbenějších dílů Artemise Fowla. Děj byl skvělý. Knihu jsem přečetla jedním dechem.
Bloodym
  2. 12. 2013, 19:28
Obsahuje spoiler spoiler Ztracený ostrov mi připadal jako umělé natahování mé oblíbené série. Ten ztracený ostrov v čase s další rasou skřítků mi přišel špatný. A ten konec? Artemis na rok zmizí, vymění si s Myrtou jedno oko a získá magii? Po roce se vrátí z ostrova a Butler přesně ví, kde na něj čekat a další. Škoda, protože předchozí díly byly fajn.
venpazz
  7. 8. 2012, 21:30
Obsahuje spoiler spoiler Ztracený ostrov je můj asi nejoblíbenější díl celé série. Hrozně se mi líbila celá zápletka, četla jsem to jedním dechem a ve chvíli, kdy Myrta na chvíli umřela jsem měla pocit, že nejspíš umřu s ní.
Kašlu na to, že se prodává v oddělení pro deti, na Artemise nebudu nikdy dost stará!
LadyEsik
  24. 4. 2011, 10:02
Artemis Fowl jsou geniální knihy. Celkově šest. Mám je všechny doma a to si knihy nekupuju :) Je to o geniálním chlapci, kterému je teprve dvanáct let. V první knize je to neřád, co myslí jen na peníze, převzal totiž firmu po zmizelém otci a nechtěl pošpinit jméno Fowlů, kteří se pohybují v ilegální zóně. Je velice bohatý a tak si může dovolit téměř vše.
Odehrává se to v našem světě, vše vypadá realisticky, žádné fantasy, spíš sci-fi. Do ruk se mu totiž dostane kniha s tajemným písmem, kniha skřítků. A co mají skřítkové? Zlato. Ale bohužel přestřelil, když si představoval skřítky z pohádky, jsou to podzemní tvorové s geniální technologií, lidem říkají blátenící atd... je to fakt geniálně promyšleno, moc se mi to líbí, vše je jak skutečné a ty postavy, ty mě dostávají :D Sláma Hraboš, Klusák, Myrta, Artemis, Butler... nemají chybu. Hodně hlášek. A změna Artemisovy povahy během všech knih, skvělé :) Vážně doporučuji :)
johny777
  22. 2. 2013, 12:00
Tohle už bylo tak trochu Sci - fi, ale proč ne... Přineslo to série s Artemisem svěží vítr, ale zdá se mi, že to pan spisovatel už trošičku přehnal a neukočíroval. Rozhodně mě to však od dalších dílů neodradilo, právě naopak.