Tajemný hrad Svojanov

Tajemný hrad Svojanov Originální název: Tajemný hrad Svojanov

Český spisovatel - 1980

Český spisovatel (1980) 172

V této poutavé a veselé knížce vypráví Bohuslav Březovský ústy venkovského kluka vysněný příběh jeho prázdnin, který prožívá s houfem kamarádů pod zříceninami hradu Svojanova. Parta kluků, nebojácná Jindřiška a obr pan Pulusán se rozhodnou, že přijdou tajemství hradu na kloub,a tak se dozvídáme o podivném osudu pana Hamrlíka, který jezdí o půlnoci na hradbách na ohnivé svini, o holiči Kubíčkovi, jenž chodí po nocích s hlavou pod paží a s břitvou v ruce nahání lidem hrůzu, o začarovaném zvonu i studni se zázračnou vodou, kterou v podzemí hradu hlídají skřítci Mezulíni v čele se svým vůdcem Pipišim. (Založil/a: trncek)

honajz
  22. 8. 2011, 21:01
Tak nějak mi to skutečně přišlo upovídané, možná až moc. Strašidly jsme zahrnuti od prvních stránek, jsou jich spousty, ale jen ve výčtu, jinak se celou dobu vlastně nic neděje, chybí děj, příběh, i přísnější vymezení mantinelů a pravidel. Popis hradu i krajiny také nijak nevtáhne dovnitř.