Originální název: Knots and Crosses
Poprvé vydáno celosvětově: 1987

BB art - 2012
ISBN: 978-80-7461-201-5

BB art (2012) 978-80-7461-201-5 568 Knihy Uzly a kříže, Hra na schovávanou a Zuby nehty vyšly jako omnibus
BB art (2011) 978-80-7381-786-0 568 Knihy Uzly a kříže, Hra na schovávanou a Zuby nehty vyšly jako omnibus
BB art (2000) 80-7257-302-0 186

Než se vydáte na návštěvu Skotska, přečtěte si některou z knih Iana Rankina... Tohle radí rodilí Skotové, sám autor, ač také Skot, by asi tuhle radu nedoporučil. Hrdina jeho detektivního románu zná totiž turisticky atraktivní Edinburgh z jiné stránky. Je policista a projíždí městem převážně v noci, zná jeho temné periferie a podsvětní putyky. Jmenuje se John Rebus, sám nepatří mezi vzorové příslušníky policejního sboru, ale člověk nemůže hledět na předpisy, když mu přímo před nosem někdo vraždí jednu po druhé mladé dospívající dívky. A když z podivných anonymních říkanek, které dostává poštou, zjistí, že k nejpravděpodobnějšímu pachateli oněch ohavných zločinů jej pojí dávný vztah z minulosti, krásný Edinburgh se v jeho očích promění v nejzlověstnější místo na světě... (Založil/a: xDirtyFrankx)

illy
  13. 11. 2014, 9:00
Uzly a kříže je debutová kniha Rankina a je to znát. Hlavní hrdina ani příběh příliš neovlivňuje, je spíž tak vlečen událostmi. Na druhou stranu se to nečte špatně, nenudil jsem se. Rankin prozradil že prorazil až s druhým románem a já mu určitě dám šanci.
yannize
  27. 2. 2015, 20:54
Podle předchozích komentářů jsem ani nečekala, že bude ta knížka tak lehce čtivá.. Těším se na další Rankinovy knihy
bady
  4. 5. 2014, 14:36
Pro mé seznámení s inspektorem Rebusem jsem zvolil tuto knihu obsahující tři příběhy a myslím, že seznámení to bylo příjemné.
Uzly a kříže - zajímavý příběh, díky kterému se podíváme i do Rebusovi minulosti a zjistíme tak, co je vlastně zač. Jen finální scéna mi přišla taková nemastná, neslaná.
Hra na schovávanou - Pro mě nejslabší příběh ze těchto tří. Ne, že by byl špatný, prostě jen, z mého pohledu, nevybočuje z detektivek, kterých jsou tuny. Za ten měsíc, který uběhl od přečtení k psaní tohoto komentáře jsem zapomněl, o čem to vlastně bylo.
Zuby nehty - v této knize vyrazil Rebus na "montáže" do Londýna, aby zde pomohl vyřešit jeden případ. Dobře se to četlo, rozuzlení bylo zajímavé, závěr jak od Dana Browna.
marcelline
  11. 6. 2014, 8:18
Právě jsem dočetla tuto knihu a musím říct, že se mi příliš dobře nečetla.(Asi jsem příliš rozmlsaná severskými detektivkami :-)) První část Uzly a kříže nebyla špatná, ale tak nějak jsem se do ní nemohla začíst. Nejslabší byla část Hra na schovávanou, která mě teda opravdu nebavila. Nejlepší na konec - Zuby nehty se četlo dobře, děj byl nejzajímavější a nejnapínavější.