Akta Fowl

Poprvé vydáno celosvětově: 2004

Albatros - 2007
ISBN: 978-80-00-01971-0

Albatros (2007) 978-80-00-01971-0 156

Nezbytný doprovodný svazek pro každého milovníka dobrodružství Artemisa Fowla. Co v něm najdete?
Tajné dokumenty z hrdinova sejfu!
Je mezi nimi převedená gnómská abeceda, podle které hravě rozluštíte kódovanou zprávu z Knihy Národa skřítků, „klíč" k jejich určování a pro ověření také kvíz. (třeba se dovíte, který druh skřítka kdo z vás je!). Ve volných chvílích se můžete zabavit skřítkovskou křížovkou a osmisměrkou, a máte-li zvědavý nos, klidně ho strčte do Artemisova školního hodnocení. Určitě vás zaujmou i mapy pozemských skřítčích terminálů, obrázkové popisy Klusákových vynálezů a exkluzivní rozhovory s jednotlivými známými postavami i se samotným autorem. Ten má pro vás dva bonusy: dramatický příběh Myrty Krátké v úvodu, a na závěr vás čeká Sedmý trpaslík neboli další setkání se Slámou Hrabošem.
Pěknou zábavu!

Povídky:
- LEPReko (LEPrecon)
- Sedmý trpaslík (The Seventh Dwarf)

Pro čtenáře od 11 let.

Bloodym
  2. 12. 2013, 19:40
Průvodce k sérii určený jen fanouškům série. Rozhovory, kvízy a podobné věci uvnitř mě zrovna nenadchly, ale tak to pravděpodobně bude věkem. Zato dvě povídky v knize mě potěšily a hlavně ony získaly ty tři hvězdičky :)