Opalin podraz

Poprvé vydáno celosvětově: 2004

Albatros - 2005
ISBN: 80-00-01731-8

Albatros (2005) 80-00-01731-8 296

Za celou historii překonal skřítky jediný člověk, geniální irský zločinec, malý chlapec jménem Artemis Fowl. Národ se ho tak obával, že použil svou vyspělou technologii, aby mu všechny vědomosti o existenci podzemního světa skřítků vymazal z paměti. Jenže teď ho zase potřebují! A rychle!
Do hry tentokrát vstupuje opět úhlavní nepřítelkyně, mazaná Opal Koboi, která uprchla z vězení poté, když si vytvořila svůj vlastní klon a zanechala ho za mřížemi. Bez váhání začne připravovat pomstu všem, kteří ji tam dostali, včetně nic netušícího Artemise...

Anael
  31. 8. 2012, 16:28
Pro mě to byla jedna z nejlepších akčních dětských knih, které jsem kdy četla. Od té doby už sice uplynula nějaká doba, ale pořád si pamatuji, jak mě Artemis Fowl bral :)
Bloodym
  2. 12. 2013, 19:25
Další pokračování o Artemisovi přivádí zpět skoro všechny známé postavy z minulých dílů, bez toho aby příběh nudil. Konec knihy nenechá skřítkovský svět otočený o 360 stupňů. Indikovalo to možný další příběh, protože Myrta skončila u policie a dohodla se s Artemisem na budoucí spolupráci.
domingo
  9. 3. 2010, 1:01
Tak trochu promakanější Harry Potter, část čtvrtá a ze čtyř, které jsem četl, nejlepší. On ten Colfer fakt asi umí psát, jen kdyby si odpustil ty místy opravdu blbé dialogy, jak z osmdesátkového béčka se Stevenem Seagalem. Poslední poznámku možno aplikovat i na předcházející díly. (4/5)
Gustik5
  20. 9. 2014, 23:05
Bylo to hezké. Je to celkem nápadité, ač je chvílemi vidět že se jedná o dětské čtivo. Přesto mě to velmi baví a to jsem od těchto knih čekal. Už jen pro mého oblíbence Slámu Hraboše a jeho břitký humor. :)
LadyEsik
  24. 4. 2011, 10:02
Artemis Fowl jsou geniální knihy. Celkově šest. Mám je všechny doma a to si knihy nekupuju :) Je to o geniálním chlapci, kterému je teprve dvanáct let. V první knize je to neřád, co myslí jen na peníze, převzal totiž firmu po zmizelém otci a nechtěl pošpinit jméno Fowlů, kteří se pohybují v ilegální zóně. Je velice bohatý a tak si může dovolit téměř vše.
Odehrává se to v našem světě, vše vypadá realisticky, žádné fantasy, spíš sci-fi. Do ruk se mu totiž dostane kniha s tajemným písmem, kniha skřítků. A co mají skřítkové? Zlato. Ale bohužel přestřelil, když si představoval skřítky z pohádky, jsou to podzemní tvorové s geniální technologií, lidem říkají blátenící atd... je to fakt geniálně promyšleno, moc se mi to líbí, vše je jak skutečné a ty postavy, ty mě dostávají :D Sláma Hraboš, Klusák, Myrta, Artemis, Butler... nemají chybu. Hodně hlášek. A změna Artemisovy povahy během všech knih, skvělé :) Vážně doporučuji :)
johny777
  22. 2. 2013, 11:54
Příběh se mi nelíbil tak jako v předchozích dílech. Pravdou však je, že kniha obsahovala všechny ty tak typické pasáže pro Artemise - Sláma Hraboš prováděl neskutečné věci, nad kterými jsem se opět velmi pobavil a sám Artemis se svojí bandou opět předvedl jak umí.