Kruhy magie 1 - Čarodějnická škola

Originální název: The Circle of Magic 1 - School of Wizardry

Egmont - 2001
ISBN: 80-7186-617-2

Egmont (2001) 80-7186-617-2 123

Jako mladý panoš si Randal myslel, že se stane rytířem. A to až do té doby, než vešel do brány zámku temný čaroděj.
Randal v sobě ke svému vlastnímu úžasu objevil, že je nadán zvláštní silou. Rozhodl se opustit bezpečný život rytířského pomocníka a stal se studentem čarodějnické školy.
V době, kdy se pustil do studia tajemného umění, však Randal zjistil, že se vydal po cestě plné nebezpečí. Má nepřítele na život a na smrt a musí ho přemoci, než se z učně stane čarodějnickým tovaryšem... (Založil/a: smetyl)

haushinka
  24. 7. 2012, 18:24
Na Kruhy magie jsem narazila v knihovně hned, jak se objevily mezi novými knížkami, a naprosto jsem jim propadla. Dobrodružné, napínavé, zajímavá legenda, sympatičtí hrdinové, děsiví zlotřilci, příběhy jsou plné zvratů a překvapení. Nikdy jsem se nemohla odtrhnout. Skládám hold překladatelům - zprostředkovali mi úžasný zážitek dokonale čtivým jazykem.
Neferit
  22. 5. 2011, 14:49
Když jsem kdysi dávno dostala tuto knihu do rukou, zasvítily mi oči jako 100wattové žárovky. Konečně kniha o někom, komu jeho zvolená škola (v tomto případě škola kouzel) nejde, i přes velkou snahu se mu zrovna dvakrát nedaří, má ale štěstí na přátele a štěstí i neštěstí na své učitele. V postavě Randala jsem se vzhlédla, protože v době jejího vydání jsem i já začínala na nové škole, kde jsem kromě jediné osoby nikoho neznala a která mi nešla. Jakmile jsem měla dost peněz, tak jsem si knihu koupila, protože už mě nebavilo si ji neustále půjčovat z knihovny. A jakkoliv mám docela ráda Harryho Pottera, tak Kruhy magie jsou podle mě čtenáři - hlavně tomu mladému - o dost přístupnější.