Hledá se Dizzy

Originální název: Dizzy

BB art - 2005
ISBN: 80-7341-414-7

BB art (2005) 80-7341-414-7 198

Dokonale podmanivý příběh pro čtenáře od 9 do 12 let.

První román dětské autorky, kterou jistě čeká hvězdná budoucnost. Když byla Dizzy ještě malá, její maminka odešla. Ale každý rok jí v den jejích narozenin přijde něco poštou — hadrová panenka, pohled z Marrákeše, chytač snů. Dizzy si vždycky všechno schovávala. Jenže tenhle rok je jiný. Tenhle rok dostane k narozeninám přímo svou maminku, živou a skutečnou. Je opálená, štíhlá, všude má spoustu náušnic a od ucha k uchu úsměv. Jmenuje se Storm jako "bouře", a je to skutečně uragán v lidské kůži. Vezme Dizzy na prázdniny, a toho léta nabere její život nepředvídaný směr… (Založil/a: hankajohny)

Cathy Cassidy Cathy Cassidy
*13.06.1962

kajas1993
  22. 8. 2012, 23:07
Ani nevím, jak se mi tato knížka v dětském oddělení rakovnické knihovny dostala do ruky, četla se mi ale hezky. A jsem ráda, že moje maminka není takový živel jako ta Dizzyina.
MikaRO
  3. 7. 2012, 18:31
Pamatuji si, že jsem na tuto knížku narazila někdy v mých jedenácti, dvanácti letech. Tehdy na mě hodně zapůsobila hlavně díky poutavosti příběhu, a též se to snadno četlo. Přišlo mi zajímavé, jakým stylem žila Dizzyina matka. Byla nespoutaná, a plná energie. Na druhou stranu, kvůli svému hippiesáckému postoji k životu dceru v jistém ohledu zanedbávala. Rozhodně zajímavé počtení pro mladší.