Ramses Prokletý

Originální název: The Mummy or Ramses the Damned

Netopejr - 2003
ISBN: 80-86096-69-6

Netopejr (2003) 80-86096-69-6 452

Jméno světoznámé autorky Anne Riceové je v čtenářských myslích neoddělitelně spjato s upíry, zejména s jejich neuvěřitelnou ságou, již jsme si pod názvem Interview s upírem mohli nejen přečíst, ale také vidět v kině. V knize kterou právě leží před vámi, se ale od svých oblíbených odchýlila a pustila se rovnou do dalekého Egypta. Ani o píď se však neodchýlila od svého chvályhodného předsevzetí nabídnout pokaždé něco nového, netradičního, překvapivého. Jste si jistí, že mumie, kterou davy turistů okukují ve vitríně káhirského muzea, je skutečně slavný faraon Ramses Veliký osobně? Víte určitě, že se nikdy nemohl setkat s královnou Kleopatrou?
Věříte, že Anglie za časů průmyslové revoluce by neměla starověkému vladaři co nabídnout? Pak vás můžeme ujistit, že po přečtení téhle nevšední knížky budete mít na mnohé otázky úplně jiný názor.
Při tom se samozřejmě pobavíte suchým humorem britských gentlemanů, dojmete nad nějakou tou láskou a zaskřípete zuby nad padoušstvím zlosynů.
Co chcete víc?
Čtěte!