Země na misce vah

Argo - 2000
ISBN: 80-7203-310-7

Argo (2000) 80-7203-310-7 376
Argo (1994)

Kniha amerického viceprezidenta a kandidáta na úřad prezidenta s tematikou životního prostředí. Globální oteplování, bezhlavé chrlení odpadů, šíření pouští, destrukce ozonosféry, ztráta samočisticích schopností atmosféry, mizení lesa, ohrožení hydrosféry, to vše jsou nepříjemné věci, které se na lidstvo v současné době valí v souvislosti s globální ekologickou krizí. Gore se však nespokojuje pouze s tím, že by vyčísloval nejdůležitější hrozby, které pro nás ekologická krize představuje, ale naznačuje i cesty k dosažení východiska. Klade především důraz na každého z nás, jak se dokážeme se změnami vyrovnat nebo ztotožnit. Al Gore líčí své názory na politiku a ekonomiku, věnuje prostor vlastnostem člověka a lidské společnosti a z pozice věřícího člověka analyzuje vliv a možnosti náboženství. (Založil/a: xDirtyFrankx)

Al Gore Al Gore
*31.03.1948