Sto tajných dvířek

Sto tajných dvířek Originální název: 100 Cupboards

Euromedia Group - 2009
ISBN: 978-80-242-2400-8

Euromedia Group (2009) 978-80-242-2400-8 272

První kniha série Sto tajných dvířek.

Dvanáctiletý Henry York se jednoho večera zrovna chystá na kutě, když z půdy nad sebou uslyší ránu. V domě, v němž nyní žije, se moc nevyzná - na nějakou dobu se totiž přestěhoval ke své tetě, strýčkovi a třem sestřenicím - a tak si tajuplných zvuků nejprve nevšímá. Příští noc se však probudí zasypaný úlomky omítky. Ze stěny trčí dva prapodivné knoflíky a jeden z nich se pomaloučku začíná otáčet...
Henry seškrábne ze zdi kus omítky a odhalí dvířka - devětadevadesát dvířek všech tvarů i velikostí. Za jedněmi šumí liják. Za druhými je vidět jasně ozářená místnost - a v ní přechází sem a tam neznámý muž! Henry i jeho sestřenice Henrietta brzy pochopí, že to nejsou jen tak nějaká obyčejná dvířka, ale brány do jiných světů...
Sto tajných dvířek je první částí nového příběhu, fantastického a dobrodružného zároveň.

Pro čtenáře od 10 let. (Založil/a: Mrs.O)

Nathan David Wilson Nathan David Wilson
*??.??.1978

honzik10
  13. 2. 2014, 20:23
Kniha byla pěkně napsaná a měla opravdu zajímavý pribeh , který se mi moc líbil. Knihu bych doporučil těm,kteří mají rádi dobrodružné a napínavé přibehy.
Jetelik
  12. 8. 2010, 15:36
Krásný příběh odvyprávěný skvělým jazykem. Děj je sice pomalejší ale autor do něj vkládá spoustu drobností oživující prostředí knihy a dělá tak tento fantasy příběh uvěřitelným a atraktivní pro širší věkové skupiny čtenářů. Ideální čtení pro letní odpoledne korelující s prostředím líných amerických obilných lánů v knize. Spoustu z tajemství dvířek je zde nakousnuto ale skoro nic vysvětleno, což není na škodu,ale právě naopak. Konec příběhu ve mě vyvolává velkou žízeń po přečtení dalšího pokračování. Dávam plný počet hvězdiček.
Venovanokniham
  20. 10. 2016, 16:34
N.D.Wilson píše neuvěřitelně chytlavě a čtivě.Takové správné prázdninové dobrodružné čtení. Příběh napínavý jako kšandy.