Firfix

Firfix Originální název: Firfix

Knižní klub - 2008
ISBN: 978-80-242-2062-8

Knižní klub (2008) 978-80-242-2062-8 392

Chudý pasáček ovcí miluje dceru hradního pána Karolínu. Její otec však jejich lásce nepřeje a nechá Karolínu hlídat. V den jejích dvacátých narozenin na ni Jakub marně čeká na smluveném místě a navíc se nedopočítá oveček - jedna mu chybí. Vydá se ji hledat a v jeskyni najde právě vylíhnutého dráčka!
Dráček je zoufalý - neví, proč se v jeskyni ocitl a proč ho maminka opustila, a chce se dostat zpět do dračí říše. Slíbí Jakubovi odměnu, když jej doprovodí. Mladík doufá, že získá Karolíninu ruku, zbohatne-li, a tak souhlasí a vydá se dráčkem do dračí říše.
Původní fantasy příběh, plný neotřelých nápadů a humorných dialogů. (Založil/a: Mrs.O)

Petr Procházka Petr Procházka
*??.??.1960

Veru
  14. 9. 2011, 12:02
I když je příběh takový "obyčejný", někdy až zbytečně zamotaný, tahle knížka se mi líbila a to z jednoho prostého důvodu. Petr Procházka je totiž kouzelník se slovy a právě na téhle knížce jsem se kochala tím, jak dokáže být čeština krásná. Příběh vychází ze starých českých pohádek a bájí o dracích, kteří si dají k obědu jednou sličnou pannu a pak jen sedí na svých pokladech a hlídají je. Nesmí chybět ani kouzla, zlé čáry a klasický souboj dobra a zla...a je to pohádka, takže konec...no nechte se překvapit :)