Myrrenin dar

Myrrenin dar Originální název: Myrren's Gift

Fantom Print - 2007
ISBN: 978-80-86354-92-7

Fantom Print (2007) 978-80-86354-92-7 400

První kniha trilogie Převtělení. Knihy navazují v tomto pořadí: Myrrenin dar, Krev a vzpomínky, Most duší.

Po celá staletí bojovali generálové z rodu Thirsků po boku králů Morgravie, žádný z nich však ještě nepřísahal věrnost panovníkovi tak krutému, jako je Celimus.
Když Celimus přinutí Wyla Thirska, aby se stal svědkem mučení Myrren, mladé ženy, obviněné z čarodějnictví, Wyl se obává, že bude prvním z rodu, který zradí krvavou přísahu.
V čele nesourodé skupiny žoldáků je Wyl vyslán na diplomatikou misi do sousední říše, nemůže však věřit nikomu. Na každém kroku se setkává se zradou a začíná přemýšlet, jestli se vůbec vrátí domů živý.
Ale Myrren, jež byla Wylovi vděčná za soucit, který vůči ní projevil, mu dala mocný „dar". Ve Wylově životě nastane neočekávaný zvrat... a pozná, co je to Převtělení.

Fiona McIntosh Fiona McIntosh
*14.03.1960

ssassi
  30. 6. 2015, 12:58
udivuje mě množství kladných hodnocení. za mě jedno z nejhorších děl za dlouhou dobu. i když jsem ležela s kapačkou a prostě nebylo co jiného dělat, do čtení jsem se vyloženě nutila. sérii jsem odložila v půlce druhého dílu a vůbec nemám potřebu ve čtení pokračovat. děj je plytký, zápletky žádné, autorka pořád všechno dokola opakuje a vysvětluje... a těch pár postav... jsou prostě nijaké. takže za mě pěkný pokus žákyně páté třídy, ale v konkurenci všeho okolo? nuda, bída