Divoké kočky

Poprvé vydáno celosvětově: 2003

Albatros - 2006
ISBN: 80-00-01656-7

Albatros (2006) 80-00-01656-7 224

První kniha série Válečníci.

Čtyři klany divokých koček si odedávna dělí území lesa podle zákonů, které stanovili kdysi dávno jejich předkové - válečníci. Kočkám z Hromového klanu však nyní hrozí nebezpečí, protože bojovníci ze Stínového klanu jsou den ode dne silnější. Umírá jeden ušlechtilý kočičí válečník za druhým, a za stále záhadnějších okolností...
Do tohoto zmatku a nejistot přichází obyčejný domácí kocourek Zrzek. Zpočátku se zdá, že mezi ostřílenými kočičími bojovníky nemá šanci, ale pak se ukáže, že se mu vyrovná jen málokdo!

Pro čtenáře od 9 let. (Založil/a: Mrs.O)

xerdsfsd
  18. 5. 2014, 9:48
ale ano, kočky samozřejmě nevytvářejí vojska a společnosti tak, jak je popsáno, nicméně na společném území žijí v komunikaci, společně je chrání a dokonce jen četla,že kočky žijící hustě v římských památkách mají jakési školky pro koťata, jedna kočka hlídá koťata i těch ostatních a matky zatím shánějí potravu, mně se knížka líbila moc, ale stejně si myslím, že po všech dobrodružstvích mají-li tu možnost, nejraději se natáhnou doma, v bezpečí
Lucy Sisk
  20. 6. 2012, 18:26
Zpracování vyprávění pohledu kočky shledávám velmi působivým a dobře se tady uplatní i fantazie. Přeci jenom je to trochu zarážející, protože si to zkusím představit ve skutečnosti a dojdu k poznatku, že je to prostě nemožné, aby toulavé kočky žily podobným způsobem.
Janice001
  17. 3. 2014, 21:06
Tuhle knihu jsem četla asi před 2 roky a moc se mi líbila. Nedchla mě o to víc, že moje oblíbené zvíře je kočka. Teď by mně nejpíš moc nebavila. Když jsem ji ale četla, nemohla jsem se od ní odtrhnout.
Qwere
  21. 9. 2016, 17:42
Tak dobře napsanou knihu jsem dlouho nečetla. Tuto knihu čtu už počtvrté a jsem si na 100% jistá, že jí bud číst i po páté. I když kočky jakožto kočky domácí mě nepřitahovaly a o kočky jakožto o kočky divoké jsem se moc nezajímala, tak mě tato kniha vtáhla neskutečně do děje. Čtení této knihy jsem si užila pokaždé. No zkrátka tahle kniha je prostě ÚÚÚŽŽŽAAASSSNNNÁÁÁ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Hrozně těším na druhý díl!
JedovataLentilka
  28. 6. 2013, 20:46
Je to sice nereálný děj, ale přesto mě ve věku, když jsem ho četla, dokázal vtáhnout na tolik, že se jen tajil dech. Z dnešního pohledu se mi to zdá jako hloupost, ale hodnotím podle tehdejšího pocitu. :)
guilty.girl
  4. 3. 2013, 10:59
Ach jo. Tak tohle je jedna z věcí, které opravdu nemusím číst. A přesto jsem tuhle knihu přečetla, abychom pak o ní mohli ve studentské skupině debatovat. Sama o sobě to shledávám zajímá jen do určité míry, nejvíce mne zaujal barvitý popis.