Ritus

Poprvé vydáno celosvětově: 2006

Fantom Print - 2008
ISBN: 978-80-7398-009-2

Fantom Print (2008) 978-80-7398-009-2 297

Na knihu navazuje kniha Sanctum.

Kniha střídavě popisuje 2 příběhy.
První se odehrává v 2. polovině 18. století ve Francii. Lesník Jean Chastel se spolu se svými syny vydává na lov podivného tvora, který ale změní život této rodiny, když oba syny poraní. Bestie ve svém teritoriu zaznamenává stále více a více smrtelných obětí a i některé hlavní postavy jsou touto bestií zabity nebo nakaženy. Král vypíše velkou odměnu za smrt této bestie, resp. těchto bestií, ale lovcům se daří zabíjet pouze nespočet vlků. Jedinou nadějí je Jean Chastel, spolu s abatyší Gregorií, která je do příběhu taky zapletená. Podaří se jim ukončit tyto strašlivé dny obyvatel části Francie?
Druhý příběh se odehrává v 21. století, dalo by se říct v současnosti, v různých částech Evropy. Mladý lovec bestií Eric von Kastell se snaží tyto bestie po tolika staletích už konečně odstranit ze světa. Při svých loveckých výpravách se zamiluje do Leny, která je shodou okolností taky nakažená a i z ní se stává bestie. Eric se postupně setkává s lidmi, kteří chtějí vlkodlaky zachránit i se sektou, kde se lidé chtějí vlkodlaky stát, takže musí bojovat nejen s bestiemi, ale i se smrtelníky. Podaří se Ericovi to, o co se lovci snaží již více než 2 století?

Další pokračování v knize Sanctum. (Založil/a: Parm)

HeM
  10. 8. 2012, 23:44
Sex, Akce, Vlkodlaci, Znělka A-Teamu, Auta, Zbraně, 18 století, 21 století, co víc si přát? Víc u druhé knihy..
ideal_alien
  13. 2. 2016, 13:52
Tato kniha mě teda osobně nijak zvlášť nenadchla. Téma není vůbec originální, spíš naopak - velmi kýčovité.
Roux
  13. 9. 2014, 10:27
Plné čtyři hvězdy a to ze dvou důvodů. Do příběhu z 21. století jsem se nemohla ze začátku začíst. U 18tého to šlo lehce od začátku a vždycky jsem se na něj těšila. Potom se příběh odehrává jak po másle a nakonec mě lehce zklamal konec. Původně jsem chtěla dát plný počet hvězd, ale na začátku a konci podle mě hodně záleží. Knihu doporučuji všem milovníkům fantasy, historie a vlkodlaků.
wirtr
  24. 2. 2015, 9:46
Opravdu dokonalá knížka strašně se mi líbila a v podstatě díky této knize čekám vždy na nové knížky od tohoto autora jak na smilování boží. Dokonalé promyšlená spojitost mezi ději v 18. a 21. stoletím. Velice se mi líbilo to, že děj byl založen na skutečných událostech a skutečných historických postavách. Ale jak už zde bylo řečeno, část v 21. století je trochu méně záživná. Musím ale říct, že pokud byla část v 21. momentálně zajímavá, naštvalo mě, když zkončila kapitola a začalo 18. století a naopak to bylo ještě intenzivnější. 5 hvězd
Latrollka
  5. 6. 2014, 12:55
Tuto knihu jsem dostala doporučenou od kamarádky, jelikož mám velice ráda historii, vlkodlaky a prolínání několika příběhů. Musím říct, že kniha mě velmi nadchla. Vtáhne vás do děje na samotném začátku a po přečtení i druhého dílu toužíte aby autor nelenil a napsal třeba nějaké další volné pokračování :-)