Kniha o kundě

Kniha o kundě Originální název: Kniha o kundě

Dybbuk - 2007
ISBN: 978-80-86862-28-6

Dybbuk (2007) 978-80-86862-28-6 224

Na knize spolupracovali Nela Astonová a Karel Utte.

Tato kniha se snaží beze studu a nezastřeně ukázat, že i když kunda je stále pro mnohé společenským tabu, pro představivost řady spisovatelů a umělců představuje šťavnaté lákadlo a po věky věků svůdný zdroj inspirace a poetické obrazotvornosti. Ať už v poezii, či próze, v intimních zpovědích, či přímo ke čtenáři promlouvajících textech, jejich řádky si každý milovník dobrodružství sice možná tajně, ale s nepochybnou zvídavostí přečte, aby pak mohl spílat nestoudné autorově odvaze a bezprostřednosti, nebo naopak aby si v skrytu duše přiznal, že kunda je pro člověka — a to ve své podstatě i ve všech svých manifestacích — nejen potěšením, ale také nevysychajícím pramenem fantazie a života.
Vždyť kunda je cesta, po které sem člověk přišel a ke které se, ať vám nastrčení herci v divadle světových dějin stokrát tvrdí něco jiného, celý život vrací jako k nejvlastnějšímu tuskulu. Ach, kmotřenko, studánko rozkoše a slasti, o tobě je tahle kniha.

#sex

Romanka
  11. 8. 2015, 7:46
Kniha úryvků z erotických děl napříč dobou, díky které objevuji další a další knihy, které si chci přečíst :)
frikulinka81
  2. 7. 2016, 19:52
Když se mi tato kniha dostala do ruky, polil mě stud. Ten název, ty ilustrace, ty fotografie a ty úryvky - nikdy jsem to slovo na "K" nedokázala vyslovit nahlas, aniž bych se nezačala červenat. Ale když se do ní začtete jako do "studijního materiálu", není to tak strašné. Autoři se snažili sesbírat úryvky z literárních děl lepší či horší kvality, které se soustřeďují na středobod ženského těla a rozkoše s ním spojené. Myslím, že by se tento soubor dal každý rok o mnohé další příspěvky obohatit. Téma je to totiž věčné a stále aktuální...
Dennie
  18. 4. 2010, 13:13
Nikdy bych nevěřila, kolik se toho o kundě napsalo. Puritáni asi nebudou mít radost, ale nám ostatním se kniha s jasně znějícím názvem bude určitě líbit.