Dobrodružství na ostrově

Originální název: The Secret Island

Albatros - 2004
ISBN: 80-00-01289-8

Albatros (2004) 80-00-01289-8 140

První kniha série Dobrodružství.

Rodiče dvojčat Robina, Peggy a jejich sestry Nory jsou po havárii letadla už dva roky nezvěstní. Děti musejí žit v odlehlém kraji u strýce a tety, kteří je nemají nijak v lásce. Ale je tu kamarád Jack, který trojici sourozenců pomůže utéci na téměř dokonale skrytý a opuštěný ostrůvek u neobydleného konce velikého jezera.
Tam se všichni jako novodobí robinsoni učí samostatnosti a odkázáni sami na sebe prožívají skvělé dobrodružství. Objeví několik skrytých jeskyní, které jim umožní uniknout pozornosti lidí, kteří se je po čase snaží vypátrat a přivést nazpět... (Založil/a: Mrs.O)

Enid Blyton Enid Blyton
*08.08.1897 - †18.11.1968

zoro2
  13. 10. 2016, 20:26
Ani nevím proč mi kniha připomněla Ransomův Boj o ostrov. Možná proto, že děti trávily převážně letní čas na ostrově, s tím rozdílem, že tady byly jen čtyři. A musely se o sebe trochu víc starat. A nikdo je tam nejezdil kontrolovat. A nehrály si na piráty. Vlastně vůbec neplachtily. A navíc utekly od pěstounů. A taky se schovávaly před policií. No jak říkám, je to skoro stejný..
kajas1993
  21. 8. 2012, 21:01
Moc pěkný dobrodružný příběh. Knížka se čte sama, je napínavá, zábavná, hodně jsem si oblíbila hlavně postavu Jacka.