Dračí kniha

Dračí kniha Originální název: Endymion Spring

Mladá fronta - 2008
ISBN: 978-80-204-1466-3

Mladá fronta (2008) 978-80-204-1466-3 352

Tajemná kniha v knihovně. V oddělení vzácných tisků oxfordské univerzitní knihovny se skrývá prazvláštní kniha. Je plná prázdných stránek, a přitom je drahocennější než všechny ostatní. Je neúplná, a přitom jsou nejváženější vědci ochotni podniknout cokoli, jen aby ji dostali do rukou. Jenže kniha si svého majitele vybírá sama, a když si vybere, málem to stojí život jednoho kluka. Nebo snad dva? Jenže ty dva dělí půl tisíciletí... a spojuje je to nejpodivnější tajemství ze všech. Filmová práva na tento bestseller s aurou slavné Šifry mistra Leonarda koupila společnost Warner Bros. (Založil/a: Mrs.O)

Matthew Skelton Matthew Skelton
*??.??.1971

rahzul
  3. 1. 2016, 17:20
V knihovně mě upoutal název a po přečtení anotace, jsem si ji vypůjčil. Trochu mi to totiž připomínalo Nekonečný příběh. Námět knihy nebyl vůbec špatný, ale dalo se z toho vytěžit více. Chápu, že kniha byla určená především pro mládež, ale i tak mi tam oba dětští hrdinové moc nesedli. Občas mi byli svým chováním i nepříjemní. Proto jsem ocenil, když se příběh navrátil do 15. století, kde se děj bohužel odehrál vždy jen na pár stránek. Čekal jsem víc..
Alis
  9. 9. 2013, 23:12
Už sice o pár let přesahuji věkovou kategorii, které je kniha určena, přesto mě zaujala. Příběh je zajímavý, poučný, dobře napsaný. Autor umí popsat prostředí neobvykle, stručně. Příběh knih s jakousi magickou mocí se mi moc líbí, ale přeci jen mi fantazijní část mozku nejvíc poskakovala, když jsem četla o drakovi ukrytém ve stromě, přičemž byl drak jenom jakási epizodka - tahle pasáž by si zasloužila trochu rozvinout.
djarda
  9. 8. 2013, 19:52
nemohu souhlasit s YAGS, mne naopak kniha bavila mnoho, nemám jednotný styl co by se mi líbil a rád si přečtu jakkoukoli zajímavou knihu, zvlášť na doporučení přátel... Tato kniha je velmi čtivá, výborně zpracovaná a má velmi dobrý děj, jediné co bych jí vytkl, je věk dětí, za boha nejsem přesvědčen, že by ve věku 12 let někdo takto smýšlel a to mám velkou fantazii, ale jinak dávám 5 hvězdiček
yags
  27. 6. 2012, 14:45
Zajímavá myšlenka v podobě stromového draka, ale zpracování se podle mne příliš nepodařilo.. Kniha mne celkově moc nebavila.