Stradona

Stradona Originální název: Stradona

Šulc-Švarc - 2010
ISBN: 978-80-7244-264-5

Šulc-Švarc (2010) 978-80-7244-264-5 448

Román Anny Bauerové Stradona spojuje tři místa starověkého světa na konci starého letopočtu. Historický román z tajemného keltského světa zachycuje osudy lidí poznamenané krutou a nesmyslnou kmenovou válkou, kdy docházelo ke zkáze bohatých lidnatých oppid na území dnešních Čech. Takový osud potkal mezi posledními i Stradonu. Zde žije rodina kovářů, zlatníků a obchodníků, spřízněná s Římankou z prastarého královského rodu Hostiliů, a to některým z nich dává naději začít nový lepší život. (Založil/a: xDirtyFrankx)

Ariko
  16. 11. 2014, 13:04
Souhlasím s vyjádřením níže. Chyběl mi nějaký vodící příběh, který by převažoval. Trochu nudný a ucouraný děj. Bohužel jsem se na knihu těšila a dočetla jsem jí jen z přesvědčení.
katapultova
  6. 9. 2011, 21:34
Na rozdíl od jiných románů, které jsem od A. Bauerové četla, mi tento přišel trochu nudný, připadalo mi, že neměl nějakou jasnou linii, po níž se chce ubírat, a postav bylo zbytečně mnoho.