Císař gladiátorů

Císař gladiátorů Originální název: Císař gladiátorů

Šulc-Švarc - 2007
ISBN: 80-7244-222-8

Šulc-Švarc (2007) 80-7244-222-8 416

Historický román z doby, kdy Řím začal pohlcovat keltský svět, navazuje na úspěšnou knihu Královna havranů. Z lásky keltské kněžky Lugiony a Marka Aurelia se tajně narodila dcera Aura. O ni usiluje císař Commodus, který se s ní seznámí při slavnostech v Carnuntu. Život Říma za jeho vlády byl plný rozporů. Udržel mír na sverení hranici impéria, římský lid ho miloval jako mladého statečného boha, ale svou psychopatickou povahou způsoboval utrpení svým nejbližším a pronásledoval každého, kdo by ho mohl zastínit. Comodus se považuje za vtělení nesmrtelného Herkula, protože ze všech zápasů v aréně s divokými šelmami a gladiátory vyšel vždycky bez jediného škrábnutí, přesto nedokáže odvrátit krvavý a hrůzostrašný konec své vlády. (Založil/a: xDirtyFrankx)

katapultova
  17. 6. 2013, 15:28
Román je dalším z řady knih týkajících se kontaktů keltského a římského světa. Autorka si drží svou úroveň, příběh pěkně odsýpá, jen mi v knize vadila absence vysvětlení pro motivaci jednání Tita Glabera a občas i některých dalších postav.