Sluneční cesta bójských králů

Sluneční cesta bójských králů Originální název: Sluneční cesta bójských králů

Šulc-Švarc - 2004
ISBN: 80-7244-125-6

Šulc-Švarc (2004) 80-7244-125-6 348

Historický román Anny Bauerové vypráví o dobrodružné cestě keltských králů přes Alpy na jih do Itálie. 360 let od založení Věčného města Římané dobyli a vykradli etruské Veje, ale záhy jim z Etrurie hrozí nebezpečí od Keltů. Pontifex Marcius chce uzavřít mírovou smlouvu, ale umlčí ho bratři Fabiové kvůli svým dobyvatelským plánům. Mezitím se v dalekých bójských Čechách zaplétají osudy hlavních hrdinů románu. Král Brenos vytáhl na sluneční cestu a bude to on, kdo dobude Řím. K jeho tažení se připojil i král Mogon. Na cestě zachrání dívku Chiomaru, která ho z vděčnosti doprovází, ale záhadný Mogon musí kvůli tajnému prokletí její lásku prozatím odmítat. Naopak mladý Rubios předstírá, že se zamiloval do královské dcery Diony, a sňatkem chce získat její bohatství. Brenos a Magon uzavřou spojenectví s etruským vladařem Velthurem a spřátelí se s krásnou věštkyní Sibylou, která Bójům věští slavnou budoucnost v Itálii i v jejich Bohemii za Alpami. (Založil/a: xDirtyFrankx)

katapultova
  15. 7. 2011, 16:09
Moje první kniha od paní Bauerové. Od začátku strhující, dvě proplétající se linky - keltská a římsko-etruská, které se nakonec spojí. Jen ten konec už mi přišel možná trochu přeslazený.