Patriarchátu dávno zašlá sláva

Patriarchátu dávno zašlá sláva
Originální název: Patriarchátu dávno zašlá sláva
Poprvé vydáno celosvětově: 2003

Host - 2003
ISBN: 80-7294-106-2

Host (2003) 80-7294-106-2 312

Jsou muži stejně ohrožený živočišný druh jako panda velká? A jakých změn doznala mužská duše za uplynulé století? Takové otázky klade groteskní sága ukrajinské rodiny Berezinků, jež opouští zbídačený domov i staré jistoty pravoslaví a vydává se vstříc iluzím i kruté pravdě o životě v západní civilizaci. Pohybujeme se v prostoru a čase s jurodivým patriarchou Jefimem, jeho syny, vnuky a pravnuky a prožíváme znovu a znovu potkávání a míjení lidských osudů, tragikomických figurek i zběsilých nočních můr. (Založil/a: xDirtyFrankx)

Palahniuk
  30. 9. 2013, 17:57
S českou literaturou to mám jako s cestováním. Lítám všude možně, doma znám prd. Jsem moc ráda, že se mi tahle kniha dostala před oči. Příběh je to zvláštní jako život sám. Všechno Bryczovi věřim a žeru. Líbí se mi styl jakým píše, jeho jazyk je úžasnej. Nikdy nedostanu z hlavy pasáž s Pepíčkem a úhořema. Pět hvězd a má velká omluva všem českým autorům, kteří jsou dobří a ještě o nich nevím.