Charlie a tajuplná truhlička

Originální název: Midnight for Charlie Bone

Albatros - 2004
ISBN: 80-00-01402-5

Albatros (2004) 80-00-01402-5 292

První kniha série Děti Rudého krále.

Charlie je docela obyčejný kluk, který v ničem nijak zvlášť nevyniká. Tatínek mu zemřel a Charlie žije s maminkou a babičkou v malém domku, který patří otcově matce, babičce Griseldě, a jejím dvěma protivným sestrám. Kromě toho s nimi bydlí ještě podivínský strýček Paton, který vychází na ulici jen v noci.
Pak ale dojde k náhodné záměně ve fotolabu a Charlie zjistí, že slyší, o čem si povídají lidé na fotografii. Tím dnem se jeho život od základu změní, stane se žákem prestižní Bludovy akademie a získá spoustu nových neobyčejných kamarádů - geniálního hudebníka Fidelia, tajuplného pana Hrozitána a jeho tři kocoury nebo půvabnou slečnu Tingltanglovou. S jejich pomocí se pak odhodlá splnit nesmírně těžký a odpovědný úkol... (Založil/a: Mrs.O)

Shax
  28. 10. 2011, 23:23
Jedna z mé oblíbené série. Podzimní nádech, jeden outsider, co v sobě ukrývá neskutečnou moc a protivné tety. Líbí.
wwwhisk@s
  27. 5. 2013, 19:21
Tahle kniha byla taková zvláštní, až podivná. Příběh měla krásný, ale podivně zpracovaný tak, že jsem se v něm až trochu ztrácela. Pro děti podle mě ideální...
Tardis
  12. 11. 2014, 16:15
Příběh s opravdu zajímavou atmosférou. Charaktery postav jsou svérazné a dobře vykreslené, stejně tak prostředí "akademie".
Blondie
  2. 9. 2012, 15:48
Tato kniha mě okouzlila, když jsem byla dítě, a okouzluje mě stále. Srší z ní neuvěřitelná tajuplná energie, která mě vždycky přinutí si knihu znova s chutí přečíst.
andreamila
  3. 9. 2016, 22:00
Knížka mého dětsví, moc krásná :) a i když už jsem starší, nepřestává mě nikdy okouzlovat. Jinak vyšly další 2 díly, ale u nás do čestiny přeloženy nebudou, škoda.