Pověrčivý

Pověrčivý Originální název: Superstitious

Knižní klub - 1998
ISBN: 80-7176-716-6

Knižní klub (1998) 80-7176-716-6 285

Na rozdíl od ostatních Stineových knih, tenkých paperbacků, v tomto případě se jedná o román zdaleka ne na jeden večer. Kniha se zaobírá tématem pověrčivosti a starého folklóru. Hlavními postavami knihy jsou všemi milovaný univerzitní profesor folklóru Liam O´Connor a jeho studentka Sara Morganová. Liam, ke kterému vzhlížejí obzvláště jeho studentky pro jeho neodepsatelný irský šarm, miluje svůj předmět a kdokoli ho zná, je mu jasné jak mu propadl. Dokonce i v běžném životě dodržuje všechny pověry, což Sáře, do které se Liam zamiluje hned při prvním setkání, zprvu připadá roztomilé. Netuší ještě, že takový vztah je tou nejhorší věcí, kterou ve svém životě udělá. S postupem doby Sáře Liamova pověrčivost začne připadat přehnaná, zvlášť v případech, kdy ji Liam nutí, aby se pověr také držela.
Sára se vzbouří a najednou se v jejich okolí začnou objevovat mrtvá těla.
Sára je připravená vyslechnout si celý příběh... (Založil/a: minya vendae)

DanielOsbourne
  4. 4. 2014, 10:58
Tuto knihu jsem četl na druhém stupni základky, což už je několik let zpátky. Knihu jsem dostal od paní knihovnice, když jsem dočetl jednu z knih ze série Husí kůže od téhož autora. Knihu mi přinesla z oddělení pro dospělé a já byl nadšen, protože už jsem si připadal jako dospělák. Knihu jsem přečetl a příběh se mi hodně zamlouval. Jde vlastně i o knihu, která odstartovala celkově moje čtení, když nepočítám ty dětské knihy, které jsem si v knihovně zapůjčil a jen tak prolistoval a přečetl části, které mě zajímaly. Možná že více kvůli nostalgii, ale také díky skvělému příběhu a velmi čtivému stylu psaní mám tuto knihu mezi svými oblíbenými.