Triptych

Domino - 2013
ISBN: 978-80-7303-878-6
Vyšlo jako e-kniha

Domino (2013) 978-80-7303-878-6 406
Domino (2013) 978-80-7303-879-3 Vyšlo jako e-kniha.
Domino (2007) 978-80-7303-363-7 406

Nikdo nechápal, podle jakých kritérií si vrah své oběti vybral. Jisté bylo jen to, že je zohyzdil svým typickým způsobem - a že tento zrůdný podpis nebyl jediným vodítkem, které na místě činu vědomě zanechal. Snad je považoval za hnací motor pro policii, aby neustala v usilovném pátrání. Proč ale? Proč by k sobě pachatel několika brutálních vražd chtěl připoutat pozornost policie? Pátrání se ujímá atlantský policejní detektiv Michael Ormewood, pro kterého je tento případ vítaným únikem ze ztroskotaného manželství. I Will Trent z FBI se velmi snaží: ví totiž, že dopadení šíleného vraha by mu zajistilo rychlý postup v kariéře. Trojici mužů, které neznámý vrah změní život, uzavírá bývalý odsouzenec John Shelley, muž, jehož temná minulost se nechce nechat pohřbít a jehož děsivá budoucnost právě začíná. Ti tři se doposud neznali. Jejich osudy se střetnou až teď, přičiněním brutálního zabijáka, a snad právě zlověstná příčina předznamenává drama, které se na stránkách knihy rozvine... (Založil/a: Kiki_)

illy
  21. 3. 2013, 20:40
Výborná knížka. Slaughter umí navodit atmosféru a napětí. Příběh poldy, agenta co neumí číst a zlomeného trestance vás vtáhne do děje. Autorka mě zaujala a já rád přečtu její další dílko. Super.
orisi
  17. 1. 2014, 12:48
Velmi dobrý příběh .Nasáklý sexem , zvrhlostí a nejrůznějšími devianty . Karin se nebojí popisovat drsnější styl . Nechutné detaily ..... . Seznámil jsem se s Willem a Angie . Sice mě schází Lena .... . Ale s chutí si přečtu tuto řadu od Karin . Knihu bych zařadil do psychologických detektivek - thrillerů .
Bruncvik
  5. 7. 2015, 6:37
Chápu tak vysoké hodnocení...Je to neuvěřitelně čtivé, svižné a z počátku mi přišel i zajímavý způsob vyprávění, kdy díky velmi krátkým kapitolám z pohledu různých osob a střídání minulosti se současností nechala autorka čtenáři i jistou volnost ve sbírání střípků. Tady ale u mě pozitiva bohužel končí.

Po dočtení, kdy si příběh složíte dohromady do lineární podoby, mi nepřišel vůbec ničím originální. Ba naopak jsem byl dost zklamaný. V příběhu hraje hlavní roli neuvěřitelná souhra náhod, které ale ani ve výsledku nevedou k nijak závratnému způsobu rozlousknutí případu. Dost mě štvala i občasná hloupost při vyšetřování a některé nelogičnosti v ději.

Co mi ale vadilo nejvíc, byl popis světa/města/života v něm, jak ho autorka podala. Kdyby to byl Gotham City, neřeknu ani slovo, ale Atlanta mi k tomu prostě neseděla. Což mi potom trochu kazilo i dojem z vykreslení postav, na kterých to asi mělo celé stát.
Marselle
  24. 4. 2016, 17:35
Velice pěkná a čtivá kniha s napínavým příběhem, který vás jen tak nepustí. Tato autorka umí napsat opravdu napínavou detektivku.
ronynka
  20. 2. 2016, 21:51
Tak, právě jsem po pár dnech dočetla tenhle skvost. Dostala jsem se k této spisovatelce a i této knize úplně náhodou. V práci jsem se při práci trošku nudila a tak jsem při obědové pauze skočila do knihkupectví, kde jsem se prodavačky zeptala, co by mi doporučila, když miluju knížky od Stephena Kinga, poradila mi, mimo jiné, i tuhle. Nejdřív jsem si říkala, že knížka, která momentálně byla za 99 Kč, a ještě ke všemu jméno spisovatelky "Slaughter" se mi zdálo jako fakt dost tupý a čpí dost laciným děsem... no prostě jsem si nebyla jistá, jestli jí vůbec chci. Samozřejmě jsem si jí nekoupila, nejdřív jsem musela přečíst komentáře na internetu (ano tady) a až pak jsem si jí šla koupit.

No a k té knize: Masakr! Byla jsem opravdu dost překvapená, že pod tak hrozným jménem spisovatelky se ukrývá dost čtivé dílo. Jedno znásilnění za druhým, brutální vraždy a asi tak do 3/4 knížky jsem možná netušila, kdo je vrah. (Ale jo, tušila, ale nechtěla jsem si to připustit - ten hajzl!)

Knížka se mi fakt líbila, děj fakt ubíhal a já četla jako o život - v práci, doma, v noci... Jen mám trošku strach, aby se ten děj celkově neopakoval i v jiných knihách, aby spisovatelka nepoužívala pořád stejné náměty - když jsem četla rešerše, měla jsem pocit, že znásilnění a nebo sexuální maniaci jsou snad v každém díle. No uvidíme, dám jí šanci.

Mimochodem, čivavy nemá snad nikdo rád :-))

PS: Tohle dopisuju ráno po přečtení knihy... přítel mi říkal, že v noci mě musel asi třikrát vzbudit, protože jsem ječela ze spaní. Jednou si to pamatuju, na záchod jsem šla s docela velikým strachem, bála jsem se někoho, kdo na mě bafne ze sprchy a potom jsem se do postele nemohla vrátit, protože jsem myslela, že pod postelí mám mrtvou ženskou - přeci jsem tam viděla zakrvácenou ruku...

Musím říct, že knížka je fakt dobrá, autorka píše stylem, který se dostane pod kůži. Určitě doporučuju!
ready19
  9. 6. 2014, 16:06
Paráda. Kniha má všechno, co bych si představoval u tohoto žánru, napětí od začátku do konce, zajímavé postavy a hlavně to není nadsazené a je to uvěřitelné...
Susan94
  15. 12. 2016, 16:29
Tato knížka mě docela potrápila. Měla jsem na ní pořád se měnící názor od toho, že je to něco hrozného až po to, že je to vlastně hodně geniální, musíte si jí prostě přečíst až do úplného konce a pak budete nadšení. Přesto nemohu dát 100% z důvodu toho, že mi to občas opravdu přišlo šílené, ale stejně jako popis Johnova života, o kterém je celá druhá část, tak úplný konec mě vtáhli do děje a moc mě to bavilo. Nakonec tedy chápu to její vysoké hodnocení....
minkar
  23. 2. 2016, 19:15
Prakticky od zacatku je zrejme, kdo je vrah. V polovine knihy se to sice trochu zamota, ale jistota zustava. Cimz to trochu postrada napeti.
Toto je druha kniha ze serie, kterou jsem precetla. Proste se nedokazu srovnat s tim, ze agentem u policie se muze stat nekdo, kdo neumi cist... resp. trpi silnou dyslexii, nedokaze se orientovat za jizdy autem... No nevim.
Pernella
  24. 7. 2014, 12:26
Napínavý příběh to tedy je, ale místy pro mne bylo jednání hrdinů nelogické a málo uvěřitelné. Pachatel je čtenářovi odhalen na můj vkus zbytečně brzy.
Sparki0610
  23. 5. 2013, 19:31
Kniha se četla skoro sama a čím blíže se blížíte ke konci, tím méně se Vám ji chce odkládat... Rozhodně se chystám i na další díly této série a už se na ně moc těším.