Originální název: The Kings of Clonmel

Egmont - 2014
ISBN: 978-80-252-3053-4

Egmont (2014) 978-80-252-3053-4 392
Egmont (2010) 978-80-252-1521-0 392

Will je na každoročním hraničářském sněmu, ale Halt vyšetřuje záhadné události na západě. Když se konečně vrátí, přináší špatné zprávy. V Hibernii to vře. Lživá náboženská sekta, která si říká nezasvěcení, rozsévá zmatek a vyvolává vzpoury, a pět ze šesti hibernských království už bylo rozvráceno. Nyní je v ohrožení šesté, království Clonmel, a Halt, Will a Horác se vydají na cestu, aby v něm pomohli znovu nastolit pořádek. Budou jim na výpravě užitečná tajemství z Haltovy minulosti?
Jeden hraničář obvykle dokáže zabránit vzpouře, ale tentokrát možná nebudou stačit ani dva... (Založil/a: Aleachim)

LuciusWlk
  4. 8. 2012, 19:51
Osmý díl této ságy pokračuje v zajetých kolejích a vypravěčský um autora opět zaujme svou čtivostí. Bohužel, už zaznamenávám poněkud ustupující nadšení, a to především, díky jisté monotónnosti jednotlivých dobrodružství. Jde o literaturu oddechovou a cílenou na mladší ročníky, kterým, bezesporu, toto vyhovuje. Nicméně je těch kladných charakterů přespříliš. Každý příběh je zajímavý a v něčem originální a dokonale odvážný a čestný. Což není na škodu, především dětem, ale já si dávám na chvilku pauzu, něž budu mít opět náladu na takový středověký ráj (myšleno pozitivně úsměvně). Ale samozřejmě je to dobré.
Ciba
  5. 11. 2014, 9:49
Zatím rozhodně nejslabší pokračování ságy o mladém hraničáři a jeho prošedivělém učiteli. Nápad se sektou není špatný, jenže celý příběh je zbytečně plytký a tak nějak nedrží pohromadě. Ve většině knihy mi chyběla ta správná lehkost, drive a napětí, na které u tohoto autora vždy spoléhám. Možná je to také tím že už jsem se Flanagana trochu "přečetl" a musím si od něj dát na chvíli pohov. Oni se ty příběhy plné správňáků dotažené do idylického konce asi každému jednou přejí. Není to sice kardinální tragédie jako od Shakespeara a na další kusy ze série kvůli ní do budoucna nezanevřu. Mé úvodní nadšení však od famózní pětky s každou knihou opadává.
NiennaTasartir
  14. 2. 2015, 17:39
Tuto knihu osobně hodnotím jako jednu z nejlepších z celé série. Zápletka sice poměrně ohraná, konec se mi moc nelíbil, ale nasmála jsem se u ní snad nejvíc.
Čikitka
  18. 11. 2012, 20:00
I když je celá sága HU skvělá, tato kniha byla taková až moc \"nudně\" obsáhlá...
V podstatě jde jen o to, že se tam zdlouhavě honí s Tennysonem a je více méně jednotvárná
Czech13
  25. 1. 2014, 0:21
Co do nápadů je kniha dobrá, ovšem děj není až na konečnou část téměř vůbec napínavý. Je to psáno stylem: přišli tam, všechno hned zjistili, řekli si, že udělají to a to a bez problémů to vykonali, protože jsou prostě "ti nejlepší". I tak to ale oproti vele-nudnému Obléhání Macindawu bylo mírné zlepšení. Asi jen málokdo se nepousměje nad motivem dědice trůnu, který dává raději přednost hraničářskému životu. Inspirace Návratem krále je zjevná. Závěr knihy však dává naději na zajímavé pokračování a přeci jen naši "nezranitelní" hraničáři nezvládnou vše. Koneckonců, je to povedená knížka pro dospívající děti.